Rozohrávač Core von’Lott je prvou zahraničnou posilou Svitu

0

V týchto dňoch intenzívne pracujeme na budovaní kádra pre sezónu 2024/2025. Ako prvého sme našli hráča vhodného na post prvého rozohrávača. S číslom #5 bude v sezóne 2024/2025 v drese Iskry Svit nastupovať americký “playmaker” Core von’Lott.  Prečítajte si prvý rozhovor s našou čerstvou posilou. 

Ako by si sa hráčsky a osobnostne charakterizoval? 

“Ako hráč by som sa opísal ako veľmi energický a sebavedomý. Vždy sa snažím nájsť spôsob, ako zapojiť všetkých svojich spoluhráčov do budovania vzťahov na ihrisku aj mimo neho, a to súvisí s tým, kto som ako človek. Moja osobnosť je veľmi priateľská a nápomocná. Snažím sa o to, aby som zo seba dostal čo najviac a nielen zo seba, ale aj od ľudí v mojom okolí.”

S akými očakávaniami ideš do sezóny 2024/2025? 

“Moje očakávania pre sezónu 2024/2025 sú v prvom rade vyhrávať zápasy a zároveň sa zlepšovať na ihrisku aj mimo neho. Rovnako ako vytváranie a budovanie dobrých a produktívnych vzťahov s klubom a s ľudmi, ktorí pre klub pracujú.”

Urobili si si prieskum o basketbalovom klube Iskra Svit pred podpisom zmluvy? 

“Áno, urobil som si prieskum o klube predtým, ako som s ním podpísal zmluvu, a informácie, ktoré som od všetkých dostal, boli len pozitívne.”

Máš nejaké špeciálne spojenie s číslom #5 na drese? 

“Moje spojenie s číslom 5 je hlboké. Bolo to moje úplne prvé číslo na drese, ktorý mi dal môj otec; preto má pre mňa veľmi doležitý význam a som rád, že budem v drese s číslom 5 hrávať aj vo Svite.”

Aké sú tvoje osobné ciele do sezóny? 

“Tie sú vždy rovnaké. Vyhrať veľa zápasov, vyhrať titul, viesť svoj tím správnym smerom a byť produktívnym hráčom na najvyššej úrovni. Už sa na všetkých v klube a okolo neho teším.”