Na pozícii rozohrávača bude za Svit hrať CORE’VON LOTT

0

Vedenie Iskry Svit sa pustilo do zháňania nových tvári na nadchádzajúci ligový ročník SBL-ky. Na pozíciu rozohrávača a prvou posilou sa stal 25-ročný Američan Core’von Lott.

Nová akvizícia „medveďov“ má za sebou pôsobivú univerzitnú kariéru, hlavne na Keiseri, kde patril k najproduktívnejším hráčom na súpiske a neraz sa objavil v top tímoch konferencie. V predchádzajúcom ročníku sa vydal na cestu profesionála, prvú zmluvu podpísal s fínskou Äänekosken Huima. S klubom bojoval o postup do najvyššej súťaže, zároveň potvrdzoval svoje basketbalové kvality. Bol ligovým lídrom v ziskoch a tretím najlepším strelcom. Priemerne dosahoval Lott v zápasoch 22,6 bodu, 4,6 doskoku, 4,5 asistencie a 2,9 zisku. Pri solídnej úspešnosti streľby – 53% za dva body a 33% za tri body, tak bude mať tréner Oleg Meleščenko veľké očakávania od svojho rozohrávača.

„Slovensko a Svit som si za svoju ďalšiu basketbalovú destináciu vybral z dôvodu, že som cítil, že do klubu zapasujem. Svit je známy tým, že je víťazné družstvo a ja milujem vyhrávať zápasy. Mojou ambíciou je byť vo veľkej miere každý deň motivovaný a cieľavedomý. Bez rodiny, lásky a zápalu k basketbalu by som nebol nik. Ciele sú vždy pred každou sezónou totožné, vyhrávať, vytvárať si priateľstvá a mieriť na najvyššie méty,“ uviedol Lott k podpisu kontraktu s Iskrou.

Foto: sisasuomenlehti.fi