Na súpisku Svitu pribudol Robert Baker

0

Vedenie Iskry Svit sa rozhodlo reagovať na aktuálnu situáciu, na svoju súpisku zapísalo 22-ročného amerického krídelníkaRoberta Bakera.

Pre novú posilu „medveďov“ to bude zároveň aj prvý klub v jeho profesionálnej kariére. Baker zaujal svojimi výkonmiuž na strednej škole, ponuku na univerzitu dostal až od 15 škôl, napokon sa rozhodol hrať za Harvard. Počas štyroch rokov sa na svetoznámej univerzite vypracoval na člena základnej päťky a so svojim tímom sa minimálne v troch prípadoch dostal do semifinále konferencie – Ivy League. V roku 2019 boli dokonca v tzv. „Sweet 16“ na National Invitation Tournament. Baker mal v záverečnom roku priemer 7,0 bodu (47,2% úspešnosť za dva body, 35,6% za tri body), 5,3 doskoku a 1,4 bloku na zápas. „Pre mňa a moju rodinu znamená toto veľa. Mnoho ľudí investovalo do mňa a môjho rozvoju čas a prostriedky. Je teda mojou úlohou, aby táto snaha neprišla nazmar a urobil ich hrdými. Keď prišiel záujem zo Svitu, tak som si začal robiť menší prieskum. Rozprával som sa so súčasnými a bývalými hráčmi, zisťoval som ich skúsenosti. Počul som iba samé dobré veci, vyzerá to teda, ako skvelé miesto na štart mojej profesionálnej kariéry. Ako prišla oficiálna ponuka, tak nebolo o čom. Teším sa na súťažný basketbal. Jedenásť mesiacov som nehral zápas, čiže sa teším, že konečne budem môcť ukázať svoj progres. Mojim cieľom je vyhrávať, tak je to vždy,“ prezradila nová posily Iskry Svit.

Po absolvovaní povinnej karantény a následných testov by mohol debutovať v modro-bielom drese 10. februára na palubovke Handlovej. „Cítili sme, že máme pod košom slabinu a rozhodli sme sa to vyriešiť angažovaním Roberta Bakera,“ uviedol prezident klubu Ján Drobný.

Highlighty novej posily Svitu: https://www.youtube.com/watch?v=z0AK1iVz3eU&ab_channel=TrinityBestSports

 

Autor: Michal Duchovič

Foto: thecrimson.com