Iskra Svit – MBK Baník Handlová 90:84 (45:34)

0

Svit: Mozone 26, Kalthoff 24, Sumbry 19, Brown 9, Rožánek 1 (Walton 9, Turza 2, Kester, Blaško, Harabin a Matušek 0)

Handlová:  Yarbrough 27, Johnson 25, Petráš 11, Láštic 7, Marrow 0 (Moffe 8, Kadáši 4, Pipíška 2, Vranský, Obert, Bolf 0

Lukáš Varga: „Vedeli sme, že už nás čakajú len tri domáce stretnutia, ktoré musíme vyhrať. Mali sme dobrý vstup do zápasu, aj začiatok druhého polčasu. Vypracovali sme si 20-bodový náskok, ale dve-tri minúty všetko zmenili. Povolili sme v obrane, nezobrali sme taktické fauly v tranzícii. Navyše sa nám párkrát vyšmykla lopta, z čoho Handlová išla okamžite do protiútokov. Takto sa skombinuje pár vecí a súper sa zrazu cíti dobre. Hostia našli rytmus, ktorý im dodal nádej. Musíme pracovať na tom, že vždy, keď niekto príde na ihrisko, preberá zodpovednosť a má odviesť svoj džob. Pokiaľ budeme môcť využívať viacerých chlapcov, bude to pre nás len dobré. Nechceme sa limitovať na rotáciu 6-7 hráčov. Dúfal som, že napriek tomu si ten náskok udržíme. Opäť však ide kredit tímu, pretože moji zverenci urobili správne rozhodnutia, udržali nervy a ukázali, že už máme nejaké skúsenosti.“

Bryson Mozone: „Naši domáci fanúšikovia nám už veľmi chýbali. Konečne sme vybehli na palubovku a hneď cítili tú energiu, ktorú nám dodávajú. Atmosféra bola skvelá. Bol to zvláštny zápas. Rýchlo sme si vypracovali náskok a vlastne sme viedli po celý čas. V štvrtej štvrtine sa nám prestalo dariť, ale zostali sme sústredení, zostali sme jednotní a každý kryl chrbát každému, takže sme to dotiahli do víťazného konca. Pri mojej kľúčovej trojke 15 sekúnd pred koncom som cítil, že mi spoluhráči veria, keď som dostal extra prihrávku, veril som si aj ja a doručil som to.“

Branislav Pipíška, kapitán Handlovej: „Napriek tomu, že sme boli bez trénera, ukázali sme, že vieme hrať. Pre mňa to bola nová skúsenosť, keďže som musel brať time outy a striedať hráčov. Bolo to niečo iné, ale na lavičke sme si pomáhali, hovorili si, čo treba, takže dalo sa to. Marko Vranský zároveň dostával od trénera inštrukcie aspoň na diaľku, pretože keď som bol na ihrisku, nemohlo to ísť cezo mňa. Sme spolu ešte krátko a potrebujeme sa zohrať. Hlavné je, že sme sa nevzdali a bojovali do samého záveru. Veď v poslednej štvrtine sme stiahli 20-bodové manko. Chalani ukázali svoje kvality a verím, že nás čas ešte príde. Sme v tejto situácii, ktorá nastala, veľmi vďační našim fanúšikom, ktorí nás podporujú aj na vonkajších stretnutiach. Ideme kvôli ním bojovať a udržať si druhé miesto.“

Jakub Petráš, hráč Handlovej: „Svit veľmi chcel a snažil sa na útočnom doskoku, čo nám veľmi prekážalo. Nedokázali sme ho odstaviť, takže mali množstvo bodov z druhých šancí. Tam vidím ten rozdiel, ktorý vidíme na tabuli. Som však veľmi hrdý na náš tím. Myslím, že v tretej štvrtine to bolo ešte o 20 bodov, ale dokázali sme sa dostať späť na rozdiel jediného koša. Bol to pre nás špecifický zápas, pretože sme tu nemali trénera. Naše družstvo však má potenciál, aby ukázalo to, čo sme predvádzali s tými štyrmi chlapcami, ktorí nám odišli. Ďakujem im za to, že sme tam, kde v tabuľke sme. Ukázali sme však, že aj s novými tvárami v tíme môžeme siahať na vysoké priečky.“