Druhou novou tvárou Iskry Miles Thomas

0

 

„Medvede“ sa budú v novom ročníku Niké SBL opierať aj o služby legionárov. Druhou zahraničnou posilou Iskry Svit je 23-ročný americký krídelník Miles Thomas.

Podobne ako u Tavona Kinga, tak aj pre jeho krajana bude Svit prvým klubom v profesionálnej kariére. Thomas si vyskúšal pôsobenie na škole Walters State Community College, univerzite Tennessee at Martin a od roku 2020 hral za Shawnee State. V sezóne 2020/2021 sa stal konferenčným šampiónom a celkovým víťazom divízie 1 v univerzitnej NAIA súťaži. Nová tvár Iskry patrila vždy k oporám družstva, svedčia o tom aj jeho zápasové priemery – 16,4 bodu (41% za 2 body, 30% za 3 body a 79% trestné hody), 4,3 doskoku, 2,1 asistencie a 1,4 zisku. „Pri rozhovoroch s mojim agentom sme vycítili, že Svit bude správnou voľbou. Je tu dobrá liga s kvalitnou konkurenciou. Chcel by som okamžite zapadnúť do tímu a vytvoriť si so spoluhráčmi, trénermi chémiu. Potom to bude na ihrisku ľahšie. Samozrejme, na konci dňa by som rád zabojoval o titul. Budem rád, ak sa také niečo podarí,“ vyjadril sa Thomas.

Zaujímavosťou je, že Thomas je bratrancom víťaza NBA a jednej z legiend Detroitu Pistons Bena Wallaca. „Podobne ako u Kinga, tak aj pri Thomasovi to vyšlo tak, že zapadne do našich plánov. Tiež by malo ísť o rýchleho hráča, s dobrou obranou. Má perfektnú ruku. Fyzicky je na tom veľmi dobre. Budujeme niečo nové. Chceme byť dobrí. Dúfam, že sme oboch Američanov trafili. Momentálne máme čas pri hľadaní, musíme totiž pochopiť, aké pozície sú pre nás najviac potrebné, aby sme počas celej sezóny mohli bojovať,“ prezradil na jeho adresu tréner Iskry Oleg Meleščenko.

Foto: ssubears.com