Prvou letnou posilou Svitu Tavon King

0

Po udržaní niektorých opôr sa vedenie Iskry Svit pustilo do angažovania posíl. Prvou novou tvárou je 24-ročný americký rozohrávač Tavon King.

Pre zámorského playmakera bude pôsobenie pod Tatrami štartom medzi profesionálmi. King si počas univerzitnej kariéry zahral za Columbia State Community, North Alabamu a posledné dva roky hral za „buldogov“ z Cumberlandu. V dvoch prípadoch sa mu podarilo dostať do najlepšieho konferenčného tímu. V sezóne 2021/2022 bol jeho zápasový priemer 17,8 bodu (50% za 2 body, 42% za 3 body a 77% trestné hody), 2,7 doskoku, 2,2 asistencie a 1,4 zisku. „Som nesmierne vďačný za to, že vo Svite môžem odštartovať svoju profesionálnu basketbalovú kariéru. Cítim, že to je pre mňa dobré miesto na štart a že tu môžem tímu pomôcť. Čo sa týka mojich krátkodobých cieľov a ambícií, tak je to hlavne priniesť dobrú energiu a nadšenie pre toto družstvo. Už sa neviem dočkať toho, ako môžem Svitu k výhram. Od momentu, kedy som bol dieťa, bolo mojím snom hrať profesionálne basketbal, preto sa teším, ako ukážem na palubovke svoje schopnosti,“ načrtla prvé dojmy nová posila Svitu.

Očakávania od novej posily prezradil aj tréner Oleg Meleščenko: „S vedením sme hľadali hráčov a vyhodnotili sme to tak, že nám takýto hráč zapadá do našich plánov. Chceme, aby hráči boli rýchli, fyzickí a schopní perfektne hrať v obrane. Zisťovali sme informácie od agenta a trénerov. Ide o perfektného strelca. U Kinga som videl, že hrať môže, vidí palubovku, rozdáva prihrávky. Je kreatívny.“

Foto: wilsonpost.com