Divácky zážitok z návštevy Iskra arény sa v najbližších mesiacoch opäť o čosi zlepší, vedenie klubu sa v tomto období púšťa do výmeny osvetlenia svojho domovského stánku.

Iskra aréna patrí k najstarším fungujúcim halám na Slovensku. Postavená bola v roku 1947 a priebežne prechádzala rôznymi rekonštrukciami. Tá posledná sa datuje k roku 2014. Vedenie Iskry Svit vyslalo aj v týchto náročných časoch pozitívny signál, že plánuje aj naďalej reprezentovať šport č. 1 v meste.

„Podarilo sa nám vybaviť výmenu osvetlenia v Iskra aréne. Svetlá v našom domovskom stánku už majú svoje najlepšie roky za sebou, preto sme radi, že aj v tomto období sa našli ochotní ľudia, ktorí chcú priložiť ruku k dielu. Iskra Svit so svojou kompletnou mládežníckou pyramídou dlhodobo vychováva reprezentantov Slovenska a robí tak dobrú reklamu mestu. Našim fanúšikom sa snažíme prinášať čo najlepší zážitok, čo bol aj jeden z dôvodov realizácie tohto projektu. Celá hodnota projektu presahuje sumu 20-tisíc eur, po dokončení ho dostane mesto darom. Ročná úspora iba na energiách bude viac ako 60%. Vo všetkých ohľadoch by tento projekt mal byť prospešný nielen pre klub, ale hlavne pre našich fanúšikov a mesto,“ vyjadril sa k pozitívnej novinke prezident klubu Ján Drobný.

Realizácia projektu prebieha už v týchto dňoch, aby v momente uvoľnenia opatrení a návratu do hál, už mohli túto novinku využívať všetky družstvá Iskry Svit.