0

Iskra Svit   – MBK Baník Handlová 83:73 (47:37)

Svit: Parsons 23, Andrews 15, Miladinovič 9, Green 7, Baldovský 2 (Avramovič 18, Mokráň 6, Horváth 3, Turza 0)

Handlová: Jašš 14, Hlivák 12, Jankovič a Mátych po 9, Zečevič 8 (Rakočevič 14, Vicentič 7, Dolník a Krčmárik 0)

Róbert Ištvánik: „Sme spokojní s víťazstvom, ale určite nie s našou hrou. Vedeli sme, v čom je Handlová silná, že je to najmä ich trojková streľba, čo potvrdili úplne suverénne počas celého zápasu. Musíme si to všetko rozanalyzovať, lebo mám pocit, že sme hrali miestami bez energie alebo s menšou energiou, ako potrebujeme v takýchto zápasoch. Tento zápas sme mohli zlomiť oveľa skôr, ale vlastnými chybami a nedôslednosťou sme súpera dostali naspäť a vlastne sme sa trápili až do konca, ale za víťazstvo sme veľmi radi. Doťahujeme sa na tímy pred nami, musíme pokračovať v našej práci, oddýchneme si cez sviatky a ideme ďalej.“

Daquaise Andrews: „V úvode zápasu sme boli dosť pomalí, Handlovej sa podarilo dať niekoľko ľahkých trojok. Začali sme sa viac sústrediť aj na defenzívu, podarilo sa nám zblokovať nejaké pokusy súpera. V útoku sme sa snažili čo najviac strieľať a otočiť tak nepriaznivé skóre. Kľúčové bolo, že aj napriek tomu, že Handlová dala 15 trojok, dokázali sme ich zastaviť, boli sme dobrí na doskoku, vďaka čomu sa nám nakoniec podarilo zvíťaziť.“

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: „Mali sme veľmi dobrý vstup do tohto zápasu. Myslím, že veľmi málo  tímov má takýto dobrý vstup do zápasu tu vo Svite. Hrali sme s energiou už od prvej minúty, dokázali sme domácich nejakým spôsobom spomaliť. Bohužiaľ, v druhej štvrtine sme úplne vypli, stratili sme bojovnosť na doskoku, úplne sme stratili koncentráciu a túto štvrtinu sme prehrali o 17 bodov, čo rozhodlo tento zápas. Potom sme dali veľa síl do toho, aby sme sa dotiahli, nám sa však so Svitom hrá ťažko celkovo celú sezónu. Myslím si, že sme nehrali tak zle, určite nám chýbali aj Bulatovič s Bolekom. Gratulujem Svitu, som rád, že pán Jugo je naspäť a prajem všetkým fanúšikom Svitu a všetkým fanúšikom SBL všetko dobré do nového roku a dúfam, že sa čoskoro možno stretneme v nejakom počte aj na tribúnach.“

Nikola Rakočevič, hráč Handlovej: „Tento zápas sme začali skvele, viedli sme o 10 bodov, ale v druhej štvrtine mal Svit veľa doskokov, dokázali dať viacero ľahkých košov. Nechali sme im príliš veľa priestoru a to bol problém. V tretej štvrtine sme na to reagovali, chceli sme sa dotiahnuť. Boli sme k tomu veľmi blízko, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo.“

Najbližše kolo SBL odohráme na palubovke Spišskej Novej Vsi  v stredu  6.1.2021 o 18:00.