Pod Tatrami sa podarilo udržať aj ďalšieho člena bronzového tímu. V drese Iskry Svit bude pokračovať Saša Avramovič.

Pre 28-ročného srbského basketbalistu to už bude šiesta sezóna medzi „medveďmi“. Počas tohto obdobia sa Avramovičovi podarilo dosiahnuť niekoľko tímových a individuálnych úspechov. V roku 2019 a 2021 si na krk zavesil ligový bronz. Stal sa tiež najužitočnejším hráčom základnej časti (2018), najlepším striedajúcim hráčom (2020), dostal sa do All Star tímu a zúčastnil sa All Star zápasov.

V predchádzajúcom ročníku potvrdil tiež svoje kvality, v 38 zápasoch mal priemerne na svojom konte 14,9 bodu, 3,4 doskoku a 2,6 asistencie. „Zostávam vo Svite, pretože sa tu cítim ako doma. Spoznal som tu veľa ľudí, mám tu mnoho kamarátov. Dúfam, že konečne budeme mať plnú halu, pretože veľa ľudí tu žije basketbalom. Ambície sú vždy vysoké, chceme hrať dobrý basketbal a dostať sa do finále,“ povedal Avramovič na margo pokračovania vo Svite.

Na lavičke Iskry pokračuje v pozícii hlavného trénera Róbert Ištvánik. Okrem Avramoviča pokračuje z hráčskej časti David Harabin, Adrián Lysák, Jakub Mokráň, Adam Monček, Šimon Turza a Stanislav Baldovský.

Foto: Daniel Faix