Výsledok  zápasu  41.kola Niké SBL!

Iskra Svit –   BK Inter Bratislava   87:71   (44:41)

Svit: Andrews 18, Green 16, Baker 15, Mokráň 5, Baldovský 2 (Avramovič 23, Turza 6, Parsons 2, Horváth 0)

Inter: Lopez 22, Beručka 19, Fusek 16, Körner a T. Malovec po 4 (M. Malovec 3, Shelton 2, Galata 1, Koller 0)

Róbert Ištvánik: „Potrebovali sme pred play off hlavne z psychologického hľadiska doma vyhrať. Vieme, že zápasy proti Interu nie sú nikdy ľahké, čo sa aj potvrdilo. Do polčasu bolo všetko vyrovnané, i keď sme tam spravili niekoľko chýb, najmä keď sme sa dostávali do nejakého laufu, tak sme v útoku opäť prestali hrať to, čo máme. Utekali sme k hre jedna na jedna, ale našťastie sme to vedeli stopnúť, či už nejakým oddychovým časom, alebo striedaním. Myslím si, že rozhodla energia a agresivita v obrane, lepšie sme využili našu rotáciu. Dohodli sme sa na tom, že každý bude prioritne makať v obrane a čo príde v útoku, to príde niekedy aj samé. Chalani videli, že keď sa spoľahnú na dobrú defenzívu, budú hrať tvrdo a agresívne celý zápas, nezáleží na tom, koľko budeme mať faulov. Musíme hrať od podlahy, tvrdo celých 40 minút, pretože vtedy vidieť aj výsledok.“

Robert Baker: „Bol to veľmi dobrý zápas, myslím, že sme hrali skvele najmä v defenzíve, čo nám dosť pomohlo. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, hlavne čo sa týka postavenia v tabuľke. Snažili sme sa preto hrať najlepšie, ako vieme. Myslím si, že najdôležitejší bol druhý polčas, keď sme ich viackrát dokázali zablokovať a vyšla nám aj tranzícia v ofenzíve.“

Oleg Meleščenko, tréner Interu: „Prvá vec je, že to hodnotím zle, pretože sme prehrali. Druhá vec, chcem povedať, že Svit bol veľmi agresívny v obrane a zatlačil našich lídrov tak, že tí sa vôbec nedokázali presadiť a stratili potom rozohrávku i rozum. Stále hrať jedna na jedna, to nie je náš štýl. Nemôžeme sa vyhovárať na to, že sme mladý tím, ale to, čo sme tu hrali, to je katastrofa. Najviac sa mi nepáči, že sme sa rozsypali ako dom z kariet. Gratulujem Svitu, hrali oveľa agresívnejšie a tým pádom nás zlomili, lenže my sme boli pripravení na takýto tvrdý zápas. Vyzeralo to však tak, že naši hráči skončia oveľa rýchlejšie. Na druhej strane, za výsledok je vždy zodpovedný tréner, takže je to na mne. Musíme makať, musíme pokračovať a hľadať aj v tomto, pre nás zlom zápase, dobré veci, z ktorých sa môžeme trochu posunúť dopredu.“

Michael Fusek, hráč Interu: „Myslím si, že Svit nás prebojoval najmä agresivitou a svojou rýchlosťou, atletičnosťou. Tam sme na nich strašne strácali a bolo to vidieť na tej našej intenzite, že boli o krok pred nami. Padá im dosť veľa striel, takže myslím, že jediná cesta, ako sa doma Svitu vyrovnať, je hrať takú istú agresivitu akú hrajú oni, no a my musíme v útoku hrať to, čo máme natrénované.“

Najbližšie odohráme 34.kolo Niké SBL v sobotu   7.4.2021 o 18:00  na palubovke  Interu Bratislava.