Výsledok  zápasu  33.kola Niké SBL!

Iskra Svit – BC Prievidza  84:79 (41:42)

Svit: Green 20, Baker 17, Parsons 16, Andrews 8, Baldovský 5 (Mokráň 10, Turza 5, Avramovič 3, Horváth 0)

Prievidza: Sitton 24, Bjeletič 18, Majerčák 15, Louiserre a Vašl po 9 (Robertin 4, Kincel, Matuška a Pasovský 0)

Róbert Ištvánik: „Jediné, čo nás môže tešiť, je víťazstvo. V každom prípade, predvedená hra bola jedna veľká katastrofa, špeciálne v obrane. Neviem, či sme si mysleli, že Prievidza sa zdolá sama, ale začali sme úplne laxne, aj keď chlapci na to boli upozornení. Veľmi ťažko sa nám potom vracalo do hry, Prievidza sa na začiatku chytila pri našej vlažnej obrane a potom bolo už aj s lepšou obranou veľmi ťažké ich zastaviť. Sme radi, že do polčasu sme sa dotiahli na rozdiel, myslím, dvoch bodov. V tretej štvrtine začali na nás hrať zónu, my sme sa ale chytili strelecky, najmä Dominic Green. Bolo to fajn, zóna prestala, ale my sme sa začali zas a znova trápiť, nevedeli sme chytiť svoj rytmus, čo bolo opäť zapríčinené nedostatkom agresivity v obrane. To, čo sme si povedali, zostalo niekde na lavičke alebo v šatni, ale určite nie na ihrisku. Sme radi za ten záver, že sme to zvládli a vyhrali. Neviem, či to mám pripisovať aj tomu, že sme hrali v pondelok v Leviciach, čiže tri zápasy v priebehu pár dní. Myslím si ale, že skôr sa musíme vrátiť do telocvične, začať oveľa tvrdšie makať a verím tomu, že aj tá hra, ktorú predvádzame, sa postupne zlepší.“

Jakub Mokráň: „Začali sme veľmi zle, musíme si na to dávať pozor, musíme hrať 40 minút koncentrovane, lebo mávame výpadky. Naopak, v Leviciach sme začali zase dobre, potom sme ako keby spravili v druhej štvrtine to, čo teraz v prvej. Som rád, že moja trojka v závere nám veľmi pomohla, Saša Avramovič mi veril, takže je to super pocit.“

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: „Mali sme skvelý vstup do zápasu, ale v druhej štvrtine sme sa ako keby uspokojili a nedokázali sme hrať s takou ľahkosťou. Svit sa dostal do zápasu, všetci dobre vieme, že sa tu nehrá ľahko a nevyhráva sa tu ľahko. Navyše Svit je útočný tím, dostali sme 84 bodov. Náš cieľ bol inkasovať pod 80, my sme dali v útoku 79. Možno keby sme ich udržali o tých pár bodov menej, tak by sa nám to podarilo. Samozrejme, zabilo nás to, že Svit má najsilnejšiu tranzíciu. Ťažko sa hrá, keď dostanete 26 bodov z tranzície, boli to ľahké koše po našich stratách. Bohužiaľ, taký je basketbal, musíme sa poučiť, v sobotu hráme ďalší zápas a ideme ďalej.“

Grant Sitton, hráč Prievidze: „Nie je dôležitý začiatok, ale koniec zápasu, najmä keď hráte proti takému družstvu, ako je Svit. Určite sme tu chceli vyhrať, hralo sa zo strany na stranu, mali sme veľký náskok, ale nedokázali sme si ho udržať. Je veľmi dobré, ak dokážete tímu pomôcť veľkým počtom bodov, ale ak prehráte, tak to vlastne nič neznamená.“

Najbližšie odohráme  štvrťfinále Slovenského pohára. Zápas odohrame v Lučenci  6.3.2021  o 18:00 proti BKM Lučenec.