Prvou zahraničnou posilou Američan Dominic Green

0

Po Šimonovi Turzovi hlási Iskra Svit aj prvú zahraničnú posilu. Zo zámoria prichádza rozbehnúť svoju profesionálnu kariéru 23-ročné americké krídlo Dominic Green.

Pre novú akvizíciu „medveďov“ to bude vstup do profesionálneho basketbalu v Európe. Green absolvoval štúdium na univerzite Washington, kde sa mu s Huskies darilo. Dvakrát si zahral vo Sweet 16 na turnaji NIT, v záverečnom roku sa dostal do konferenčného finále. Z pohľadu čísel bol jeho zápasový priemer na úrovni 6 bodov a 3 doskokov. V sezóne 2019/2020 prišla šanca a vidina dostať sa do NBA, v G-League podpísal kontrakt so Santa Cruz Warriors (farma Golden State Warriors). V ich drese stihol odohrať len dva duely, v priemere mal 4 body a 2 doskoky na zápas.

„Teším sa na mojich spoluhráčov, trénerov a fanúšikov vo Svite. Prvýkrát budem žiť v inej krajine, kde budem hrať aj basketbal. Som zvedavý na Slovensko. Očakávam, že sem prídem a urobím všetko, aby som pomohol Iskre Svit k čo najviac výhram. Nemôžem sa dočkať sezóny a stretnutia so skvelými ľuďmi,“ prezradila posila Iskry Svit.

Veľké očakávania od novej tváre v tíme má aj prezident klubu Ján Drobný: „Dominic Green má byť hráč, ktorý bude nekompromisným strelcom. Počítame s ním ako s univerzálom, to znamená, že občas zaskočí aj pod košom. Mal by byť jeden z lídrov tímu.“

Green je po Šimonovi Turzovi zatiaľ druhou posilou Iskry Svit v medzisezónnom období. Z predchádzajúceho ročníka zostali pod Tatrami Daquaise Andrews, Saša Avramovič, Stanislav Baldovský, Martin Bizub, Michal Kuzmiak a Adam Monček.

Ukážka schopností novej posily Svitu: 

https://www.youtube.com/watch?v=mbPB_UMvsp0

Autor: Michal Duchovič

Foto: spokesman.com