Za Svit bude hrať Šimon Turza

0

Iskra Svit hlási prvú posilu do sezóny 2020/2021, zo Žiliny angažovala mládežníckeho reprezentanta Slovenska, 19-ročného rozohrávača Šimona Turzu.

Odchovanec žilinskej Victorie nazrel prvýkrát do Slovenskej basketbalovej ligy v sezóne 2017/2018, v drese PP & TV Raj a neskôr Slávie zbieral minúty zatiaľ len príležitostne. V drese prvoligového „béčka“ však patril nielen k tomu najlepšiemu v rámci svojho tímu, ale aj celej ligy. V 17 stretnutiach si udržal priemer 20,3 bodu, 4,7 doskoku, 2,7 asistencie a 2,0 zisku na zápas. Predchádzajúce leto bol Turza navyše členom reprezentačného tímu do 20 rokov, na B-kategórii majstrovstiev Európy si zahral v štyroch dueloch.

Hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol ísť do Svitu je asi ten, že v Žiline po troch sezónach skončil basketbal. Nebola to moc dobrá informácia, no bolo nutné si nájsť nejaký klub. Myslím si, že táto sezóna bude iná ako tie predošlé, a to už len z toho dôvodu, že sa bude hrať viac so slovenskými hráčmi. Dúfam, že mladí hráči budú dostávať aj viac priestoru. Sám som zvedavý na túto sezónu, pretože tímov nie je toľko, čo znamená, že sa bude hrať o každý bod v tabuľke. Dúfam, že sa mi hocijakým spôsobom podarí pomôcť Iskre k čo najlepšiemu umiestneniu,“ povedala nová posila „medveďov“.

„Sme radi, že do Svitu príde ďalší talentovaný hráč. S Turzom sme sa dohodli na dvojročnom kontrakte,“ uviedol prezident klubu Ján Drobný.

Turza je prvou letnou akvizíciou Iskry Svit, vedenie klubu zatiaľ ohlásilo pokračovanie šestice hráčov z predchádzajúceho ročníka – Daquaise Andrews, Saša Avramovič, Stanislav Baldovský, Martin Bizub, Michal Kuzmiak a Adam Monček.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Lukáš Droppan