Spolupráca s B.S.C. BRATISLAVA – Družstvo Svitu U14 na trojdňovom kempe v hlavnom meste 

0

Chlapci narodení v roku 2010 a mladší sa od piatka do nedele zúčastnili basketbalového kempu organizovaného klubom B.S.C. Bratislava. Kemp bol prioritne zameraný na techniku streľby. Počas troch trojhodinových tréningov sa naši hráči zlepšovali v individuálnych činnostiach jednotlivcov pod vedením hlavného trénera kempu Mika Kress, amerického odborníka, ktorý vedie kempy v USA a Európe. Hráči sa vďaka týmto náročným dňom posunuli ďalej vo svojom basketbalovom a osobnostnom rozvoji. Veríme, že nadobudnuté skúsenosti zúročia aj v letných mesiacoch, v ktorých bude dôležité sa dôkladne pripraviť na sezónu 2024/2025. 

Okrem kempu si chlapci Iskry Svit v kategórii U14 v sobotu zahrali prípravný zápas proti rovesníkom z Bratislavy. 

Zhodnotenie kempu hlavnou trénerkou tímu U14, Michaelou Drobnou: Kemp bol pre chlapcov úplne nová skúsenosť.Tréner Mike Kress prešiel s nimi techniku do úplných detailov, na konci kempu ich jednotlivo natočil a zhodnotil ich štýl streľby. Samozrejme, že im poradil na čom majú pracovať, aby chyby odstránili. Celý kemp bol vedený v angličtine, musím chlapcov pochváliť, sú jazykovo veľmi zdatní a snaživí učiť sa a zlepšovať, bolo vidno, ako ich to baví. Pre mňa, ako trénera, to bola možnosť sledovať opäť niekoho zanieteného pri práci a tak, ako sa učili chlapci, ja som vnímala jednotlivé rozdiely v chybách, ktoré deti robia a v možnostiach odstraňovania zlozvykov. Čas v Bratislave sme využili aj na priateľský zápas s BSC a samozrejme čas strávený spolu aj mimo haly je pre kolektív to najdôležitejšie. A tento víkend bol jeden z tých na zážitky nezabudnuteľných.

Zhodnotenie kempu hráčom Iskry Svit, Otom Švarcom (narodený v roku 2010): “Na tomto kempe sme zlepšili techniku našej streľby vďaka cvičeniam trénera z Ameriky, ktorý bol ochotný prísť a venovať sa nám. Atmosféra na kempe bola skvelá. V streľbe sme sa všetci zlepšili a zistili sme, ako sa v nej môžme zlepšovať ďalej. Keby sme mali šancu kemp zopakovať, určite by sme súhlasili.”

Zhodnotenie kempu hráčom Iskry Svit, Matúšom Kuzmiakom (narodený v roku 2010) : “Na basketbalovom kempe v Bratislave sa mi veľmi páčilo, som šťastný, lebo sme si zlepšili streľbu a našiel som si aj nových kamarátov z Bratislavy z klubu BSC. Zjednotili sme sa aj ako tím a dali sme do toho všetku snahu aj energiu. Tréneri boli tiež veľmi dobrí a ochotní zlepšiť našu streľbu. Veľmi si vážime, že prišli, aby obetovali čas pre nás a pomohli nám pomôcť sa posunúť o viac ako krok dopredu. Taktiež sa mi páčilo, že sme mali tréningy v angličtine a tým sme sa naučili aj nejaké výrazy, ktoré by sme sa cez bežný tréning nenaučili. Z celého kempu mám veľmi dobrý pocit a som šťastný, že som niečo takéto mohol zažiť a že som sa niečo nové naučil. Veľmi ďakujem trénerom a hráčom z klubu BSC za to, že nás pozvali.”

Výborná skúsenosť pre našich hráčov a trénerku. Veľká vďaka Tomášovi Szarkovi a BSC Bratislava za pozvanie a zorganizovanie tohto podujatia.