ÚSPEŠNÝ VÍKEND NÁŠHO KADETSKÉHO TÍMU U17🔥

0

➡️Počas víkendu sa odohralo ďalšie kolo GOLD LIGY U17 (8 najlepších kadetských tímov na Slovensku), aj s našou účasťou. Naši chlapci vycestovali na palubovky súperov. Konkrétne v sobotu do Čaňe a v nedeľu do Košíc. Po skvelých výkonoch si družstvo BKM ISKRA SVIT U17 pripísalo v skupine GOLD  na svoje konto dve víťazstvá.

🟡Zhodnotenie víkendových zápasov, hlavným trénerom družstva U17, Nikolom MASLAREVIĆOM: “Máme za sebou dva mimoriadne ťažké zápasy. Obidva stretnutia sme hrali vonku a podarilo sa nám dosiahnuť dve dôležité víťazstvá. Bál som sa, ako bude mužstvo hrať, pretože sme boli takmer mesiac bez zápasov. Som spokojný s prístupom a nasadením všetkých hráčov, hlavne v obrane. Zápas s Čaňou sme mali od začiatku pod kontrolou, keď sme si vytvorili 10-bodový náskok, ktorý sa nám múdrou hrou podarilo do konca zápasu zdvojnásobiť. Všetci hráči dostali šancu a dobre sme si rozdelili minúty. Zápas s Rim Basket Košice bol od začiatku mimoriadne ťažký a neistý. Mali sme veľa problémov v obrannej tranzícii, no do konca zápasu sme na to našli riešenie. V posledných minútach sme hrali šikovne, dobrou organizáciou v útoku sme kontrolovali hru a nakoniec sme vybojovali dôležité víťazstvo. Gratulujem mojim hráčom ku všetkému, čo dokázali. Súperom prajem veľa šťastia v ďalšom priebehu sezóny.”

🔵BA Čaňa – BKM ISKRA SVIT
➡️72:93

🐻Body Iskra: Kubala 33, Bambúch 15, Misal a Dutko 10, Ivanko 7, Kester 6, Kokavec 5, Baran 4, Janček 2, Debre 1, Čičmanec, Soska 

🟡Zhodnotenie zápasu rozohrávačom BKM ISKRA SVIT, Danielom Dutkom: “Do zápasu sme išli s tým, že musíme vyhrať a dať 100% do zápasu. Zápas sme začali s dobrou obranou. Potom sme nachádzali voľných hráčov v útoku, ktorí premieňali otvorené strely. Súper sa s nami ťahal na manku desiatich bodov celý zápas, ale stále sme si vedeli udržať náskok, nerobiť hlúpe chyby, hrať dobrú obranu a premieňať ľahké strely, to nám zabezpečilo výhru.”

🔵Rim Basket Košice – BKM ISKRA SVIT
➡️58:61

🐻Body Iskra: Kubala 20, Dutko 13, Ivanko 9, Bambúch 6, Kokavec 5, Misal 4, Baran 2, Janček 2, Kester, Soska, Čičmanec, Debre 

🟡Zhodnotenie zápasu krídelníkom BKM ISKRA SVIT, Adamom Soskom: “Zápas bol od začiatku až do konca veľmi vyrovnaný. Na začiatku sme mali problémy brániť rýchle protiútoky, ale to sa nám do polčasu podarilo napraviť. Mali sme v zápase dobré aj zlé momenty. V závere sa nám však podarilo získať malý náskok a udržať si ho dokonca. Súper bol silný a podarilo sa nám ho zdolať aj vďaka podpore našich fanúšikov, za čo im patrí veľká vďaka.”

 

➡️O dalších zápasoch a priebehu súťaže U17 Vás budeme informovať na našom webe a sociálnych sieťach BK ISKRA SVIT (Facebook, Instagram, TikTok).