STARŠÍ ŽIACI S BOJOVNÝMI VÝKONMI NA DOMÁCOM TURNAJI U15💪🏼

0

Počas posledného víkendu sa vo Svite odohral prvý kvalifikačný turnaj družstva starších žiakov o postup do skupiny GOLD U15. Naše družstvo starších žiakov (ročník narodenia 2009), vedené hlavným trénerom Nikolom Maslarevićom a asistentmi Michaelou Drobnou a Milošom Ivanom si počínalo veľmi dobre počas celého turnaja. V piatok si chlapci poradili so súperom z Michaloviec a v nedeľu porazili Kežmarok. V sobotu odohrali nádherný zápas, plný emócií, zvratov a bojovnosti na obidvoch stranách, proti súperovi zo Žiliny. S týmto tímom sme v minulosti prehrávali väčším bodovým rozdielom, avšak v sobotu sme mali obrovskú šancu na senzačné víťazstvo. To sa bohužiaľ nestalo a po predĺžení sme so Žilinou prehrali o jeden bod. Aj napriek prehre, treba chlapcov a trénerov pochváliť za obrovský progres, ktorý toto družstvo za posledné obdobie ukázalo a stále ukazuje. Je to ročník narodenia chlapcov, v ktorom sme mali problém s počtom hráčov, aj kvôli obdobiu pandémie, avšak aj napriek ťažkým časom sme dokázali vybudovať konkurencieschopný tím, ktorý bojuje o účasť v súťaži medzi ôsmimi najlepšími tímami na Slovensku v kategórii do 15 rokov. Budeme makať a pracovať ďalej!

Držíme palce chalani! 🔥🐻

🟡BKM ISKRA SVIT – 1.BK Michalovce
➡️81:55
🐻Body Iskra: Ivanko 38, Fassinger 22, Kalman 6, Kŕč 5, Hrušovský 4, Uhrín 3, Zemčák 2, Kočíšek 1, Šoltés, Tkáč, Krasuľa, Hisem

🟡BKM ISKRA SVIT – MBK Victoria Žilina
➡️77:78 (po predĺžení)
🐻Body Iskra: Ivanko 39, Uhrín 11, Zemčák 8, Fassinger, Kalman a Hrušovský 6, Krasuľa 1, Hisem, Tkáč, Kŕč, Košíček, Šoltés

🟡BKM ISKRA SVIT – BK MŠK Kežmarok
➡️59:40
🐻Body Iskra: Ivanko 18, Fassinger 15, Zemčák 9, Cvaniga 6, Uhrín 4, Hrušovský 3, Kalman a Kŕč 2, Hisem, Tkáč, Stolarčík, Šoltés

Zhodnotenie zápasov z 1.kvalifikačného turnaja U15:
🔵Norbert FASSINGER, krídlo BKM ISKRA SVIT: “Náš prvý zápas sezóny v kategórii starších žiakov sme v piatok odohrali proti tímu z Michaloviec. Do zápasu sme vstúpili bez
koncentrácie a energie. Následkom čoho sme počas prvej polovice zápasu začali robiť zbytočné fauly. Do druhého polčasu sme nastúpili oveľa koncentrovanejšie a s väčšou energiou, vďaka čomu sme si vybudovali väčší náskok, a tak mali priestor v zápase všetci hráči. Do konca zápasu sa nám strelecky darilo a tak sme náš prvý zápas vyhrali 81:55.”

🔵Samuel IVANKO, rozohrávač BKM ISKRA SVKT a kapitán tímu U15: “Zápas so Žilinou by som ohodnotil pozitívne. Na palubovku sme síce nastúpili v miernom oslabení, ale to nám nebránilo bojovať o víťazstvo. Atmosféra na ihrisku v hale bola skvelá. Dostávali sme obrovskú podporu od spoluhráčov, ale aj od fanúšikov. Skoro celý zápas sme hrali s miernym vedením, ale zlyhanie nastalo keď sa dvaja naši hráči vyfaulovali a Žilina vyrovnala stav zápasi a tým nás poslala do predĺženia.
Po náročnom predĺžení, v ktorom sme bojovali do posledných sekúnd, nás Žilina zdolala o jediný bod. Mrzí nás to.”

🔵Jakub UHRÍN, rozohrávač BKM ISKRA SVIT: “Na nedelňajší zápas proti Kežmarku sme nastupovali bez energie a koncentrácie. Aj keď sme si mysleli, že to bude jeden z ľahších zápasov, tak opak bol pravdou. Ale aj napriek chybám, ktoré sme robili v útoku, ako aj v obrane, sme si dokázali urobiť náskok, ktorý sme si udržali do konca zápasu. Z tohto zápasu sa musíme ponaučiť a ešte viac zabrať na tréningoch.”

Účasť v skupine GOLD U15 máme v našich rukách. Zabojovať o postup budeme môcť už o dva týždne na druhom kvalifikačnom turnaji kategórie do 15 rokov, ktorý sa uskutoční v Lučenci!