A.J. Walton si opäť oblečie dres Svitu

0

Iskra Svit hlási prvú letnú posilu. Pre fanúšikov „medveďov“ ide o dôverne známe meno, po troch rokoch sa pod Tatry vracia americký rozohrávač A.J. Walton.

Skúsený 31-ročný basketbalista hral vo Svite v sezóne 2017/2018, takmer okamžite sa zaradil k hviezdam ligy. Dokumentovala to aj jeho účasť na All Star zápase. Jeho ďalšie kroky následne viedli do neďalekého Kolína, kde končil s vizitkou jedného z najlepších strelcov ligy a lídrom v ziskoch.

V roku 2019 sa vrátil na poľské palubovky, konkrétne sa stal súčasťou Bydhošťu. Pred predchádzajúcim ročníkom sa dohodol na kontrakte s ambicióznym kosovským tímom KB Peč. Walton si v 13 zápasoch pripísal priemerne na svoje konto 12,3 bodu, 4,5 doskoku, 8,1 asistencie (líder súťaže) a 1,8 zisku. S klubom sa stal vicemajstrom Kosova a zahral si vo finále Albánsko-kosovského pohára. „Teším sa na svoj návrat. Vo Svite som zažil skvelé časy a dúfam, že bude z toho ešte lepšia sezóna, ako tomu bolo po prvýkrát,“ povedala staronová posila Svitu k svojmu návratu.

Iskre sa teda podarilo obsadiť kľúčový post rozohrávača, čo potešilo trénera Róberta Ištvánika: „Teším sa, že A.J.-a privítame po niekoľkých rokoch opäť v našom drese. Máme tým pádom vybavenú pozíciu rozohrávača. Verím, že prinesie presne to, čo od neho očakávame. Je super, že sme dokázali podpísať hráča, ktorého poznáme. Verím, že bude prínosom najmä v organizácii hry a tlaku na rozohrávku súpera. Myslím si, že je chýbajúcim kúskom skladačky do zostavy, ktorú skladáme na nadchádzajúcu sezónu. Vieme o tom, že je to nesebecký hráč, ale zároveň dokáže zobrať zodpovednosť na seba. Dúfam, že naša zostava, spolu s A.J.-om, bude bojovať o najvyššie priečky.“

Highlighty staronovej posily Svitu:

https://www.youtube.com/watch?v=UanjvLkOOfA&ab_channel=EnergaBasketLiga

 

Foto: Daniel Faix