Ďalší ročník Tatrafest Streetballu nepokazilo ani počasie

0

Tradičné letné basketbalové podujatie pod Tatrami Tatrafest Streetball opäť prilákalo hráčov z celého Slovenska. Dianie v priestoroch Iskra arény neovplyvnilo ani vrtkavé počasie.

Organizátori pripravili celkovo osem kategórií, celkovo sa na vonkajšom a vnútornom ihrisku predstavilo viac ako 50 družstiev. V najmladších kategóriách zvíťazili „Tatranskí sokolíci“ (mix „U12“), „Levické trio“ (chlapci „U15“), „Dream team“ (dievčatá „U15“) a „Zvonári“ (chlapci „U18“). Kategória žien mala len tri kolektívy, triumf si ukoristili pre seba „Trénerky“. „Som tu už 26. rok, takže pre mňa je to srdcovka, ale škoda, že sa neprihlásilo viac tímov. Ja prídem, aj keď budem mať sto. Hrali sme ako keby s dcérami, ale streetball nie je o konkurencii, ale o ľuďoch, ktorí milujú basketbal. Hrať vonku na ulici pri hudbe. Na druhej strane je dobré hrať finále v kvalitnej hale,“ uviedla trénerka BKM Svit a jedna zo zástupkýň družstva Michaela Drobná.

Najpočetnejšie zastúpenie mali tradične kategórie muži, mix a open fun. Tretia kategória bola pre neregistrovaných hráčov, z prvého miesta sa radoval kolektív „Old School Ballers“ (Tomáš Hanák, Jozef Čerňanský, Peter Plica). Medzi mužmi sa z prvenstva radoval „domáci“ tím „Kaballeros“. Jeho členmi boli Daniel Kubaský, Jakub Bendík a odchovanec Iskry Martin Bachan. Práve on bol autorom víťaznej strely: „Je super pocit zahrať si s ľuďmi, ktorých poznám od malička. Vždy sa rád vraciam domov. Prišli sme sa sem hlavne zabaviť. Na druhej strane, cieľom každého športovca je vyhrávať, takže som rád, že nám sa to podarilo. Bolo tu veľa kvalitných hráčov, takže sme sa mohli porovnať.“

V mixe sa zrodilo víťazstvo družstva „Dva-dve“ (Soňa Svetlíková, Sofia Bilíková, Adam Monček a Erik Mišinský). „Turnaj sme si veľmi užili a sme radi, že sme mohli byť jeho súčasťou. Vonku to má taký americký štýl – telo na telo, ale hralo sa nám dobre aj v hale. Finalistom sme síce v základnej skupine podľahli, ale na záver sme im to vrátili. Som tu prvýkrát, ale ostatní členovia tímu tu už boli. Mixy som skúšal prvýkrát, ale spolupráca sa osvedčila,“ povedal Mišinský.

Veľká spokojnosť napokon vládla s celkovou organizáciou turnaja u prezidenta Iskry Svit Jána Drobného: „Nádherný ročník s ohromnou účasťou, 52 tímov je totálny rekord. Je radosť pozerať, koľko mladých ľudí chce športovať. Škoda, že štát im nevie vytvárať podmienky. Vyšlo aj počasie napriek tomu, že predpoveď vyzerala zle. V našom areáli, ktorý nie je ani veľký, ani malý, je úžasná atmosféra, veď všetci sa poznajú. Sme radi, že prichádzajú aj ligoví basketbalisti, ale oveľa viac nás teší, že 70 percent bola mládež do 18 rokov.“