Spojenie Svit a Avramovič napíše ďalšiu kapitolu

0

Pod Tatrami zostáva ďalšia dôležitá opora zo sezóny 2018/2019. Vedenie Iskry Svit sa dohodlo na predĺžení spolupráce s 26-ročným srbským rozohrávačom Sašom Avramovičom.

Saša je už stálicou v žlto-modrom drese, za sebou má tri ročníky v Iskra aréne. Za toto obdobie sa vypracoval na jedného z najlepších legionárov súťaže, čo neustále potvrdzuje aj svojimi číslami v zápasoch. Jedna z opôr Svitu napokon doviedla tím až k zisku bronzu, v 35 zápasoch mala priemerne na svojom konte 16,6 bodu, 4,1 doskoku a 2,6 asistencie. „Myslím si, že to bola výborná sezóna. Som vo Svite šťastný, je to dobrý pocit, keď hrávame v plnej hale vo Svite. Cítim sa tu ako doma po dva a pol roku,“ prezradil Avramovič po podpise nového kontraktu.

Vedeniu klubu sa tak v krátkom čase podržalo udržať druhého dôležitého člena z predchádzajúcej sezóny. „Saša Avramovič opäť aj v tomto ročníku potvrdil, že patrí k najlepším legionárom súťaže. Boli sme s jeho výkonmi spokojní. Sme preto veľmi radi, že sme sa s ním dohodli na pokračovaní spolupráce. Berieme ho u nás vo Svite už v podstate ako domáceho hráča,“ povedal prezident klubu Ján Drobný.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Daniel Faix