V zápase sme vyhrávali v polčase o 10 bodov, nakoniec priniesol desaťbodovú prehru. Vážne sa zranil John Petrucelli a sezóna pre neho pravdepodobne skončila.

BK Iskra Svit – KB Košice 74:84 (24:23,26:17,12:28,12:16)
Svit: Myles 22, Young 18, Petrucelli 12, Božovič 6, Pipíška 2 (Bakare 6, Adenekan 4, Bachan 2, Findura 2, Belavý 0, Dratva 0, Gajdoš 0)

Košice: Keely 21, Vlahovič 19, Edwards 11, Baťka 6, Jacobo 1 (Baldovský 12, Jankovič 11, Avramovič 3, Galata 0, Járay 0, Lechman 0, Nuber 0)

TH: 12/14 – 6/10, Trojky: 2 – 8, Fauly: 15 – 21

Rozhodovali: Gabara – Fuska – Holländer

Druhý deň nového roka sme odohrali domáci zápas proti tretiemu tímu tabuľky KB Košice. V prvých dvoch štvrtinách sme hrali dobre, udržiavali si vedenie a v polčase svietil na tabuli stav 50:40 pre naše družstvo. Do tretej štvrtiny sme však vstúpili nie najšťastnejšie, súper stiahol rozdiel z desiatich na dva body a následne prišlo v dvadsiatej tretej minúte zranenie Johna Petrucelliho, ktorý pri zachytení lopty dopadol na palubovku tak nešťastne, že si vážne poranil rameno. Sezóna vo Svite sa tak pre neho pravdepodobne skončila. Následne Košičania otočili, tretiu štvrtinu sme prehrali 12:28 a zápas sa nám už nepodarilo zvrátiť.

Rudolf Jugo:  „Žiaľ, musím začať vážnym zranením Johna Petrucelliho, po ktorom sme veľa stratili. Nielen v tomto zápase, ale aj do budúcna. Do tohto okamihu sme hrali dobre, hoci tam bolo niekoľko chýb. Po odstúpení Johna z hry sa naša hra výrazne zhoršila. Košice sa dostali na koňa, my sme nedokázali skórovať ani z vyložených pozícií. Prehra nás mrzí, oveľa viac však vážne zranenie lídra nášho mužstva. Neostáva nám nič iné, len ďalej tvrdo pracovať a čo najlepšie sa pripraviť na play-off.“

John Petrucelli: „V prvom polčase sme predvádzali hru, ktorú sme chceli hrať. Kvalitnému súperovi sme dali 50 bodov a hrali sme veľmi dobre. Po zmene strán sme začali veľmi zle, šnúrou 0:8. Potom prišiel nešťastný moment, pri ktorom som sa zranil. Veľmi ma mrzí, že som tým oslabil naše mužstvo. Žiaľ, je to rameno, ktoré som mal operované už predtým. Hoci to teraz nevyzerá vôbec dobre, verím, že do play-off sa dám do poriadku a že ešte chlapcom pomôžem.“ Johnovi v tejto zložitej situácii pri opakovanom zranení úprimne prajeme za všetkých fanúšikov i klub skoré uzdravenie a návrat na palubovky.

Svoje rozčarovanie však z výkonu slovenských hráčov po zápase neskrýval prezident klubu Iskra Svit Ján Drobný: „V prvých dvoch štvrtinách sme potvrdzovali stúpajúcu úroveň našej hry a vyhrávali sme so súperom z prvej šestky, čo je naša ambícia, teda konkurovať týmto tímom. Prvý polčas sme vyhrali o desať bodov a myslím si, že pri ešte lepšom riešení niektorých situácií mohol skončiť ešte jednoznačnejšie v náš prospech. Na začiatku druhého polčasu nám nevyšli dve strely, dostali sme sa pod tlak, no začali sme sa z toho dostávať. Následne však došlo ku kľúčovej situácii zápasu, keď sa zranil jeden z lídrov tímu a najlepších hráčov John Petrucelli, pre ktorého je to v podstate koniec sezóny. Vrchol však bol pre nás, a musím to povedať nahlas, že za tri mesiace nevieme nájsť použiteľného slovenského hráča na ihrisku. A pri niektorých vyjadreniach hráčov potom chýba absolútna sebareflexia, keď títo vďaka novému pravidlu dostávajú veľa šancí, no tieto šance nevedia chytiť do rúk, nepodávajú výkony adekvátne extralige a tým často krát blamujú prácu klubu i ostatných spoluhráčov.“

Najbližší zápas odohráme o týždeň v sobotu opäť na domácej palubovke proti Spišskej Novej Vsi.