AJ NAŠI ŽIACI U14 UŽ ODŠTARTOVALI SEZÓNU 2023/2024🏀

0

➡️Prvý domáci turnaj v novej sezóne čakal naše družstvo žiakov (ročník narodenia 2010 a mladší), ktorí sú vedení hlavnou trénerkou, Michaelou Drobnou a asistentom, Róbertom Rožánkom. Pre naše družstvo U14 to bol druhý turnaj v kategórii žiakov za posledné týždne. Prvý turnaj chlapci odohrali v Košiciach, kde si zmerali sily s tímom GALAXY Košice a s Rožňavskými vlkmi. Na domácom turnaji nás čakal tím z Liptovského Mikuláša a opäť sme sa stretli s družstvom Rožňavy, avšak tentoraz s klubom BK ŠPD Rožňava. Výsledková bilancia bola po obidvoch turnajoch rovnaká, 1-1. Na obidvoch turnajoch sa nám podarilo zdolať družstvá Rožňavy. Musíme povedať, že naši chlapci tvoria skvelú partiu a zlepšujú sa každým treningom a zápasom. Avšak čaká nás ešte dlhá cesta, aby sme sa dostali tam, kam chceme. Výsledky sú dôležité, ale nie prioritne v tejto fáze sezóny, v ktorej máme túto kategóriu žiakov. Chalani tvoria výborný kolektív, na začiatku augusta sa ku nim pripojili 4 noví chlapci ich ročníka, výborne zapadli a teraz spoločne budujeme družstvo túžiace vyhrávať. Je to dlhodobý proces, a náš cieľ nepríde zo dňa na deň, chlapci poctivo trénujú  5x v týždni na Strednej Športovej škole v Poprade a veríme, že postupnými krokmi sa tam dostaneme. 

🟡Hodnotenie zápasov hlavnou trénerkou družstva žiakov, Michaelou Drobnou: “Zápasy hodnotím pozitívne,okrem družstva Galaxy Košice, ktoré nas zatiaľ výkonnostne predčí, sme na rovnakej úrovni, ako ostatné družstvá v našej skupine. Výhru mali chlapci na dosah aj v zápase s Liptovským Mikulášom, len zatiaľ naše strelecké pokusy nepremieňame s istotou a presnosťou, ktorá by nás doviedla k víťazstvám. Ale chuť pracovať majú chlapci obrovskú, konečne všetci trénujeme 5x do týždňa a môžeme sa posúvať ďalej. Veríme, že poctivou prácou na tréningoch, budú chalani napredovať a prinášať radosť rodičom a fanúšikom,ktorí nám chodia fandiť.

Ďakujeme všetkým za podporu!”💛💙

🏀VÝSLEDKY Z TURNAJOV ŽIAKOV U14🏀

🔵BKM ISKRA SVIT – MBK Liptovský Mikuláš
➡️
41:64

🔵BKM ISKRA SVIT – ŠPD PD Rožňava
➡️
41:34

🟡GALAXY Košice – BKM ISKRA SVIT 
➡️
93:19

🟡Rožňavskí vlci – BKM ISKRA SVIT 
➡️
34:46