AJ TÚTO SEZÓNU HRÁME S NAJMLADŠÍM TÍMOM U23 V 1.LIGE MUŽOV🏆

0

➡️Počas víkendu odštartovala spojená súťaž 1.ligy mužov a mladých mužov U23. Už tretiu sezónu v rade postavil a prihlásil do tejto súťaže náš klub tím do 23 rokov (chlapci narodení v roku 2002 a neskôr). V dvoch predchádzajúcich sezónach sme sa stali aj MAJSTRAMI SLOVENSKEJ REPUBLIKY v súťaži U23. Počas minulej sezóny 2022/2023 sme okrem obhajoby titulu U23 sa dokázali aj prebojovať v silnej konkurencii na FINAL FOUR 1.ligy mužov.👏🏼V tejto sezóne hrajú iba 4 kluby s tímami mladých mužov, a to BK AS Trenčín, Žiar nad Hronom, ktorý sa spojil s klubom Patrioti Levice, aby mohli postaviť družstvo U23 a klub BSC Bratislava, ktorý však s tímom do 23 rokov nehrá v 1.lige mužov, ale v Bratislavskej mestskej lige. V 1.lige mužov je v sezóne 2023/2024 prihlásených 8 družstiev, a tými sú mužské družstvá – Košice Wolves, BK Slovenský Orol Levoča, BC Prievidza B, TSM SLÁVIA Žilina, Academic ŽU Žilina a družstvá mladých mužov U23: BK AS Trenčín U23, BK MŠK-Patrioti Žiar nad Hronom U23 a BKM ISKRA SVIT U23. 

➡️Súpiska nášho mladého tímu je zostavená z nášho juniorského družstva U19, doplnená dvomi mladými extraligistami, 19-ročným Dominikom Kesterom a 21-ročným Davidom Harabinom. Ako jedno z mála družstiev, nemáme v 1.lige žiadne posily.

➡️Náš tím U23 bude reprezentovať David Harabin – hráč narodený v roku 2002, Dominik Kester – hráč narodený v roku 2004, 9 hráčov (Samuel Čmil, Július Matušek, Daniel Blaško, Vratko Baláž, Marko Miškovič, Matúš Kuzmík, Martin Zimerman, Timotej Soják, Marek Gradzilla) narodených v roku 2005 a rozohrávač, najmladší hráč nášho tímu, Lukáš Jendrichovský, narodený v roku 2006. Trénermi tímu mladých mužov budú, tak ako v predchádzajúcich sezónach, prezident klubu, Ján Drobný, ktorému bude vypomáhať hlavný tréner extraligového tímu, Lukáš Varga. 

 

🟥VÝSLEDOK PRVÉHO ZÁPASU🟥
🏀TSM SLÁVIA Žilina – BKM ISKRA SVIT U23
➡️ 73:67
🐻Body Iskra: Blaško 19(4zisky), Jendrichovský 17(4asistencie), Harabin 10 (20doskokov), Kester 8, Soják 7, Miškovič 4, Baláž 2, Kuzmík, Zimerman

🟡Zhodnotenie prvého zápasu mladých mužov, hlavným trénerom, Jánom Drobným: “Na prvý zápas sezóny sme nastúpili bez 2 kľúčových juniorov, ktorí sú súčasťou nášho extraligového tímu. Nastúpili sme bez zranených reprezentantov, Jula Matušeka a Sama Čmila. Aj napriek tomu, bol celý zápas vyrovnaný, hralo sa agresívne a v slušnom tempe. Urobili sme veľké množstvo chýb a to nás stálo víťazstvo. Každému hráčovi tento zápas ukázal, na čom musí pracovať, aby sme sa zlepšovali, nie len tímovo, ale aj individuálne.”

🟡Zhodnotenie prvého zápasu mladých mužov, hráčom BKM ISKRA SVIT, Dominikom Kesterom: “Dnes sme odohrali vyrovnaný zápas, na začiatku sme plnili pokyny trénera v obrane, čo nám pomáhalo aj v útoku a viedli sme. Následne začal byť súper v obrane viac agresívnejší ako my, čo pramenilo do zbytočných chýb, ktoré súper využil a náskok sme stratili. V druhom polčase sme sa na tím Žiliny snažili dotiahnuť do posledných sekúnd, avšak neúspešne. Napriek tomu si myslím, že sme odohrali slušné stretnutie a verím, že môžeme konkurovať každému tímu v tejto lige.”

🚨Najbližšie sa doma predstavíme v nedeľu 22.10.2023 proti spojenému družstvu Levíc a Žiaru nad Hronom. Zápas začne o 11:00 v ISKRA ARÉNE SVIT. Vstup na zápas 1.ligy bude VOĽNÝ. 🚨

💙Tešíme sa na Vás! Príďte nás podporiť 💛

📸Zdroj fotiek: Vanda Matušeková, Dominik Haľama, Jakub Ruman