Pred začiatkom 1. kola SBL v sezóne 2015/2016

0

14.marec 2015 – deň, kedy naše družstvo odohralo posledný súťažný zápas predchádzajúcej sezóny. Prehra na palubovke Handlovej 81:98 znamenala naše vyradenie v play-off a konečné 5.miesto v Slovenskej basketbalovej lige. Uplynulo viac ako dvesto dní a nový ročník SBL je za dverami. Prvé kolo je na programe už dnes, 3. októbra. Pre nás je však aktuálnejší dátum 4.10.2015. V prvú októbrovú nedeľu odohráme prvý zápas na palubovke Interu Bratislava.

Prípravu na sezónu sme odštartovali začiatkom augusta, tradične v domácich podmienkach. Družstvo po sezóne neostalo pohromade, pohyb nastal najmä medzi legionármi. Najväčšie straty predstavovali odchody lídrov Smajlagića a Jacksona, na trénerskú stoličku po Rudolfovi Jugovi zasadol ambiciózny Američan Eric Stang. Jeho pomocnou rukou sa stal úspešný mládežnícky tréner Michal Madzin (majster SR s kadetmi BKM Svit). V úvode prípravy mali tréneri k dispozícii najmä slovenských hráčov, ktorých neskôr doplnili legionári. K odchovancom družstva – Findurovi, Míčkovi, Dratvovi a Bachanovi sa pripojili nádejní juniori z BKM Svit – Gajdoš a Bendik. Ďalšími novými tvárami boli Skvašík z Michaloviec, Lehotský z Liptovského Mikuláša, Belavý z Považskej Bystrice a skúsený Pipíška zo Spišskej Novej Vsi. Prvým legionárom, ktorý podpísal zmluvu pre nadchádzajúcu sezónu bol Američan John Petrucelli. John sa vrátil do tímu po tom, čo v predchádzajúcej sezóne musel po dvoch zápasoch kvôli zraneniu opustiť družstvo. V priebehu prípravy sa k tímu pripojili ďalší hráči spoza oceánu – Bakare, Lawrence, Branch a Harris.

V rámci prípravných zápasov sme absolvovali tri turnaje. Dva v Českej republike a jeden v Iskra Aréne – 3.ročník Turnaja o Baťov pohár. Z deviatich zápasov, ktoré sme odohrali výlučne so zahraničnými družstvami, sme zvíťazili iba v jedinom. Po zlých výsledkoch v prípravných zápasoch sa vedenie klubu rozhodlo odvolať hlavného trénera Stanga. Družstvo bez hlavného trénera dlho neostalo. Štyri dni po odchode Stanga pricestoval do známeho prostredia „navrátilec“ Rudolf Jugo. Zmena na poste hlavného trénera nebola jediná. Na zlé výsledky doplatili aj niektorí legionári, v družstve ďalej nepokračujú Lawrence, Harris a Branch. Nahradili ich Angličan Adenekan a Chorvát Mikulić.

Družstvo v sezóne 2015/2016

Shore Adenekan (pivot, Veľká Británia), Rilwan Bakare (pivot, USA), Martin Bachan (pivot, SR), Boris Belavý (pivot, SR), Jakub Bendík (rozohrávač, SR), Filip Dratva (krídlo, SR), Roman Findura (rozohrávač/krídlo, SR), Rastislav Gajdoš (krídlo, SR), Ivan Mikulić (rozohrávač, CRO), Marián Lehotský (krídlo, SR), Martin Míčka (rozohrávač, SR), Roman Skvašík (rozohrávač/krídlo, SR), John Petrucelli (rozohrávač, USA), Peter Pipíška (krídlo, SR). Viac o hráčoch.

Program 1.kola EUROVIA SBL (sobota 3.10.2015)

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – KB Košice

BC Prievidza – MBK Rieker Com-Therm Komárno

BK Levickí Patrioti – MBK Nitra

Inter Bratislava – Iskra Svit (nedeľa 4.10.2015)

SHARE
Previous articleSezóna začína!
Next articleNa úvod prehra na Interi