Patrioti Levice – Iskra Svit 86:70 (52:34)

0

Patrioti: McCallum 30, Krajčovič 16, Abrbám a Bachan po 8, Bojanovský 5 (Trotter 7, Freeman 5, Juríček 3, Adámik a Kotásek po 2, Chaban a Volárik 0)

Svit: Mokráň 14, Walton 10, Perič 9, Mustafica 8, Baldovský 0 (Kinard 20, Avramovič 9, Monček a Turza 0

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Treba sa prispôsobiť tomu, že toto stretnutie bolo extrémne fyzické a agresívne. Chvíľku nám to robilo problém. Na druhej strane, v tretej štvrtine sme vyšli zo šatne tak, ako sme si predstavovali. Dostali sme zápas pod kontrolu. Koncovka bola rozbitá a rozháraná, ale teší ma, že každý dostal príležitosť ukázať sa a bojovať o to, aby sme vyhrali.“

Šimon Krajčovič, hráč Patriotov: „So Svitom to bol náš tretí zápas za posledné obdobie, ani jeden, ani druhý sme sa už nemali čím prekvapiť. Sami pre seba sme mali možno ešte trochu v hlave pohárovú prehru, preto sme nechceli dopustiť podobný scenár. Vedeli sme, že musíme nastúpiť stopercentne koncentrovaní a nehľadieť na predchádzajúce zápasy. Myslím si, že sa nám to od začiatku darilo. V tretej štvrtine sme si vytvorili náskok, ktorý sme si do konca už udržali. Všetci chalani si zahrali. Možno tým náskokom nám trochu odišla koncentrácia, ale som hrdý na všetkých chalanov, trénerský a manažérsky staff, že sa nám v predstihu podarilo potvrdiť celosezónnu robotu. Víťazstvom po základnej časti sme si splnili prvý krok. Dúfam, že budeme môcť na tom stavať a vyťažiť z toho.“

Luka Bujas: „Odohrali sme dva odlišné polčasy. V tom prvom to vyzeralo zle, prehrávali sme o 20 bodov. V druhom sme zlepšili našu hru, v defenzíve sme pridali na agresivite. V posledných zápasoch však máme problémy s faulami v prvej štvrtine, naši vysokí hráči majú vždy 2-3 fauly. Je ťažké potom hrať takýmto štýlom, keďže máme len troch vysokých hráčov a potom je naša rotácia úzka. To je náš najväčší problém. Levice sú momentálne asi najlepším tímom v lige, týmto víťazstvom si zabezpečili prvenstvo po základnej časti. Je pre nás ťažké vyhrávať takéto stretnutia, ale ja chcem byť viac konkurencieschopný. Prvý pohľad nebol z môjho pohľadu realistický, Levice premenili veľa striel, my naopak skoro nič. V našej hre prichádza k zlepšeniu, ja to vidím, možno iní ľudia nie. Verím, že v budúcnosti prídu víťazstvá. Teraz nás čaká trochu oddychu a potom sa zavrieme do telocvične, kde budeme pracovať.“

Ian Kinard: „Levice vždy hrajú dobre, od prvého do posledného hráča, počnúc trénerom, majú veľmi dobré družstvo. Vždy sa snažíme čo najlepšie pripraviť a zahrať. Samozrejme, neteší nás konečný výsledok. Netreba vešať hlavy, ale vrátiť sa k robote.“