Iskra Svit – BKM Lučenec 86:91 (48:50)

0

Svit: Baldovský 21, Avramovič 20, Mustafica 19, Walton 14, Mokráň 10 (Perič 2, Turza 0)

Lučenec: Zorvan 22, Buie 19, Johns 11, Castlin 7, Bolek 6 (Siládi 18, Láštic a Pruitt po 3, Ancrum 2)

Luka Bujas: „Hostia v prvom polčase trafili 12 trojok, čo som vo svojej kariére ešte nevidel. Asi sedem z nich padlo v úvodnej štvrtine a päť v závere polčasu. Ako tím mali vyše 50-percentnú úspešnosť, čo je vynikajúce. Na druhú stranu, my sme hrali dobre. Problém nastal, keď sme chceli hrať fyzickejšie v obrane, ale pri niektorých príležitostiach sme nevyvinuli dostatočný tlak. Hrali sme v úzkej rotácii siedmich hráčov, no napriek tomu sme dostali iba 91 bodov. Hovorím iba, pretože Lučenec skoro polovicu z nich zaznamenal z trojok. Nerád hovorím o rozhodcoch a sústreďujem sa viac na svojich zverencov. Vždy musíme začať od našich chýb, no aj rozhodcovia sú ľudia a občas robia chyby. Oni však neboli dôvodom, prečo sme prehrali. Sú súčasťou hry, čo nehralo v náš prospech, ale chyby sme robili my. Lučenec predsa viedol o 16 bodov, no zopár lôpt sme získali, trafili sme strely, ktoré nám predtým nevychádzali. Veď prvú trojku sme premenili tri minúty pred koncom, čo je veľmi zlá vizitka. Musíme trafiť niečo spoza perimetra a potom môžeme vyhrávať. Úspešné trojky následne stimulujú mužstvo k lepšiemu výkonu. Som však optimista. Musíme pokračovať v tvrdej práci a určite sa to prejaví aj v zápasoch. Chýbal nám navyše Kinard, ktorý má problém s krkom. S Hollomanom sme ukončili spoluprácu, takže už nie je súčasťou mužstva. Bolo to moje rozhodnutie, pretože viac potrebujeme niekoho ako Nedim Mustafica, ktorý sa prirodzene tlačí viac dovnútra. Čakajú nás tri veľmi dôležité duely a musíme urobiť všetko pre to, aby sme v nich zvíťazili.“

Nedim Mustafica: „Prehrali sme ďalší zápas, lebo sme dostali príliš veľa trojok. Určite ich bolo vyše desať a my sme dali len tri. To na tejto úrovni urobí rozdiel. Hrali sme v úzkej rotácii, a to sa podpísalo na našej porážke. O slovenskom basketbale toho veľa neviem, ale na Slovensku som už hral 3×3 basketbal v Košiciach aj v Banskej Bystrici. Kvalita SBL je o niečo vyššia, ako v Severnom Macedónsku a v Bosne. Hrá sa tu tvrdo, fyzicky, čo mi vyhovuje. Osobne sa najkomfortnejšie cítim na pozíciách 4 a 5, takže ako som hovoril, úzka rotácia a fakt, že sme nemali skutočne veľkého chlapa znamenalo, že som hral pivota. Samozrejme, ja sa vždy vynasnažím urobiť všetko preto, aby náš tím vyhrával.“

Daniel Sokolovsky, tréner Lučenca: „V prvých troch štvrtinách sa nám darilo najmä v útoku. Ťažíme z jednoduchej ofenzívy, posúvame si loptu, vytvárame si voľné strelecké pozície a keď sa nám to darí, vyzeráme výborne. Naopak, keď začneme hrať jeden na jedného, púšťať sa do driblingov a tlačiť sa do striel, je to zlé. Fanúšikovia museli byť obrovskou podporou pre domácich. Dodávali im energiu a Svit v poslednej štvrtine predviedol comeback. Začalo sa im dariť v koncovke, chytro bránili, využívali naše zlé rozhodnutia a podarilo sa im stiahnuť manko. Vďaka tomu sa však aspoň naučíme zvládať tesné situácie, ktoré v play off určite nastanú, takže toto stretnutie nás v tomto ohľade výborne preverilo.“

Ján Zorvan, hráč Lučenca: „Darilo sa nám v útoku, no obrana nebola, hlavne v prvom polčase, až taká dobrá. Po prestávke sme však v defenzíve a na doskoku zabrali, a prejavilo sa to na náskoku. V štvrtej štvrtine sme už trochu počítali s tým, že je dohraté, veď rozdiel bol, tuším, aj o 18. Presne toto sa nám nemôže stávať, takže sme radi, že sme nakoniec dokázali zvíťaziť. Ku koncu som veril, že vyhráme, ale nebolo mi všetko jedno, veď za tri minúty sme premárnili 13-bodový náskok. Musíme sa tomu vyhýbať, lebo na to môžeme doplatiť.“