Iskra sa môže aj v novej sezóne spoľahnúť na služby Sašu Avramoviča

0

Vedenie Iskry Svit začalo postupnými krokmi tvarovať skladbu družstva pre nový ročník Slovenskej basketbalovej ligy. Potešujúcou správou pre fanúšikov „medveďov“ je, že pod Tatrami zostáva 27-ročné srbské krídlo Saša Avramovič.

Bielo-modrý dres tak bude aj naďalej obliekať legionárska stálica. Pre Avramoviča to bude už šiesta sezóna na Slovensku, z toho piata vo Svite. Za ten čas získal s Iskrou bronz, z individuálneho hľadiska bol už najužitočnejším hráčom základnej časti a v ročníku 2019/2020 najlepším striedajúcim hráčom. Predĺženie spolupráce potešilo aj prezidenta klubu Jána Drobného: „Sme radi, že sme sa so Sašom dohodli na pokračovaní spolupráce. Berieme ho tu už ako domáceho hráča. Verím, že podobne to vnímajú aj naši fanúšikovia a aj on sám. Aj napriek odlišnej pozícii stále ukázal, že svojimi basketbalovými kvalitami patrí k ligovej špičke. Tešíme sa na jeho ďalší rok v drese Iskry.“

Avramovič nastupoval v predchádzajúcej sezóne z lavičky, čo ho však v jeho hernej produktivite nezabrzdilo. Celkovo zasiahol do 28 stretnutí, priemerne v nich mával 15,7 bodu, 4,2 doskoku a 2,4 asistencie. „Som rád, že pokračujem vo Svite. Som tu už dlho, poznám všetko ako funguje a cítim sa tu ako doma,“ prezradil krídelník Svitu k predĺženiu zmluvy. Srbský basketbalista tak potvrdil, že pod Tatrami mu je dobre. „Slovenská liga má viac zápasov, to sa mi veľmi páči. Veľmi dlho sa medzi sebou poznáme, to nás aj drží spolu. Mám na mysli celé vedenie klubu, fanúšikov a ľudí, ktorí radi pozerajú basketbal. Mám v pláne zostať na Slovensku,“ povedal Avramovič v rozhovore pred niekoľkými týždňami.

Súpiska Iskry Svit pre sezónou 2020/2021 momentálne číta už štyri mená, okrem Avramoviča pokračuje aj slovenské trio Stanislav Baldovský, Martin Bizub a Michal Kuzmiak.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Daniel Faix