Igor Prtorič novým trénerom Iskry Svit

0

Iskra Svit našla nástupcu na uvoľnený post hlavného trénera. Družstvo povedie v novom ročníku 60-ročný Chorvát Igor Prtorič.

Pre skúseného kouča by to mala byť prvá skúsenosť mimo rodného Chorvátska. Prtorič sa podieľal na výchove niekoľkých generácií basketbalistov vo svojej krajine. Má bohaté trénerské skúsenosti, počas kariéry viedol Crikvenicu, Rijeku, Primorje, Kostrenu či Škrlejvo. „Sme radi, že sme vyriešili trénerskú otázku. Chorvát Igor Prtorič je skúseným trénerom, ktorý by mal pomôcť nášmu mladému tímu. Má dostatok skúseností z rôznych klubov, sme preto zvedaví, ako ich pretaví pri vedení nášho družstva. Okrem pôsobenia pri mužoch by mal byť nápomocný aj našim trénerom v mládežníckych kategóriách,“ povedal prezident klubu Ján Drobný.

Pod Tatry prichádza nahradiť Michala Madzina. Ten sa rozhodol po zisku bronzu zmeniť pôsobisko, keď sa upísal Levickým Patriotom. Vedenie klubu v najbližších dňoch zároveň oznámi ďalšie mená, ktoré si oblečú žlto-modrý dres v nasledujúcom ročníku.

Foto: Daniel Faix