Víkendové výsledky našich mládežníckych družstiev

0

JUNIORI U19

BKM Iskra Svit – MBA Prievidza 74:93 (41:49)                                                    Body: Brugoš 25, Šulík 20, Šterbák a Harabin po 12, Krolák 3, Lysák2

BKM Iskra Svit – MBK Handlová 80:59 (44:31)                                                    Body: Brugoš 20, Šterbák 18, Lysák 13, Harabin 12, Šulik 9, Suchý 6, Krolák 2

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI U15

BKM Iskra Svit A – BK Lokomotíva Sereď 61:64 (33:26)                                        Body: Horák a Čmil po 15, Misal 11, Valigurský 6, Kester 5, Blaško 4, Kolesár 3

BKM Iskra Svit A – BK Inter Bratislava 53:81 (33:26)                                          Body: Misal 16, Horák 14, Blaško 8, Čmil 6, Kester 5, Rojko 4

Róbert Ištvánik (tréner družstva)  “Cez víkend sme odohrali zápasy proti dvom najlepším družstvám v našej súťaži.
V sobotu sme hrali proti družstvu Serede. Teší ma, že sme sa dokázali vysporiadať s ich tlakom pri našej rozohrávke a nedovolili sme im skórovať ľahké koše až na pár výnimiek. Celý zápas bol vyrovnaný s dobrými obranami na oboch stranách. V konckovke mali viac šťastia hostia, ale na chlapcov som veľmi hrdý, pretože vo svojej hre ukázali veľký progres.
V nedeľu sme hrali proti úradujúcemu majstrovi z Bratislavy. Veľmi ma teší fakt, že sme proti tomuto súperovi dokázali vyhrať prvý polčas. V druhom polčase sa už ukázala sila širšej rotácie hostí, pod veľkým tlakom sme urobili niekoľko zlých rozhodnutí, ktoré dostali súpera do laufu a v poslednej štvrtine sa zápas už len dohrával.
Rodičom a divákom chceme poďakovať za podporu počas celej sezóny”

2. LIGA STARŠÍ ŽIACI U15

BK Družba Piešťany : BKM Iskra Svit B 29:86 (17:44)                                          Body: Horák M. 16, Šikorský 14, Matušek Š. 13, Matulík 9,Farkaš 7,Balačina 6,Šimčák 4, Matušek J. 6,Enekeš 2, Baláž 4,Faix 2, Kašela 2, Miškovič 1

BK Lokomotíva Sereď : BKM Iskra Svit B 51: 95 ( 31:33)                                    Body: Šikorský 33, Horák M. 15, Matušek J. 11, Matušek Š. a Baláž po 8, Matulík 6, Šimčák 5, Farkaš 3, Balačina, Faix a Kašela po 2

MLADŠÍ ŽIACI U13

BKM Iskra Poprad – Basketbal Bardejov 45:41 (22:23)
Body: Lach J. 20, Janček 12, Lach T. a Rudický po 4, Stolárik a Sczyrzicki po 2, Dudjak 1
BKM Iskra Poprad – Basketbal Bardejov 37:64 (18:29)
Body: Lach J. 15, Schyrzicki 8, Janček 6, Rudický 4, Misal a Dudjak po 2

MLADŠÍ MINI ŽIACI U11

BKM Iskra Poprad ŠBK GALAXY yellow Košice 28:51 (14:21)                            Body: Ivanko 8, Kaľavská, Ife, Kester a Ondruš po 4, Krč a Čičmanec po 2

Č.z. 95 BKM Iskra Poprad ŠBK GALAXY yellow Košice 4:16

Miloš Ivan (tréner dužstva) “Aj napriek prehre je vidno zlepšenie u niektorých chlapcov. Čo im  nemožno vyčítať, je nasadenie. Robili sme ale dosť chýb v obrane a niekedy až nezmyselnými nahrávkami sme strácali lopty.”