Víkendové výsledky našich mládežníckych družstiev

0

Juniori U19

BKM SPU Nitra – BKM Iskra Svit 94:43 (47:17)                                                          Body: Lysak 10, Brugoš a Šterbák po 8,  Šulik a Suchý po 7, Lupták 3

MBK Karlovka Bratislava – BKM Iskra Svit 106:60 (53:34)                                       Body: Lysak 18, Šulik a Šterbák po 13, Suchý 9, Lupták 3, Krolák a Brugoš po 2

Starší žiaci U15

BKM Iskra Svit – Abovia 96 Košice 72:71 (34:29)                                                     Body: Horák 17, Kester 15, Misal 14, Čmil 11, Blaško 9, Rojko 4, Kolesar 2

BKM Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 63:53 (28:29)                               Body: Misal 25, Čmil 12, Horak 10, Kester 9, Rojko 5, Blaško 2

Róbert Istvánik (tréner družstva)” Cez víkend sme odohrali ďalšie dva zápasy v boji o postup na F4.
V sobotu sme nastúpili proti tradičnému rivalovi z Košíc a okrem prvej štvrtiny, ktorú sme mali pod kontrolou, bol celý zápas vyrovnaný. Súper nám spôsoboval problémy najmä v podkošovom priestore. Nedokázali sme zastaviť ich útočný doskok, ktorý nám robil veľké problémy počas celého zápasu, hoci sme sa na to pripravovali. Zápas sa nakoniec rozhodoval v poslednej minúte, ktorú sme ustáli najmä vďaka úspešným trestným hodom a vyhrali sme najtesnejším rozdielom.
V nedeľu sme sa už po štvrtý krát v sezóne stretli v derby zápase so Spišskou Novou Vsou. V tomto stretnutí sme striedali lepšie momenty s horšími, nakoniec sme súperovi bodovo ušli až na začiatku štvrtej štvrtiny a záver sme si už postrážili. Teší ma, že opäť nastúpili všetci hráči, ktorí boli k dispozícii.”

2.liga Starší žiaci U15

BKM Iskra Svit B : ŠBK Handlová 73:63 (26:24)                                                  Body: Šikorský 19, Horák M. 17, Matušek Š. 14, Bobák a Matušek J. Po 4, Balačin, Šimčák, Farkaš, Kašela, Baláž a Matulík po 2

Michaela Drobná (trénerka družstva) “Zo súperom sme sa stretli v tejto súťaži prvýkrát, zápas bol viac menej vyrovnaný.
Mali sne veľmi zlú obranu, súper premenil až 7 trojek.Do odvety na obrane popracujeme,ale musím pochváliť našich chalanov za ich rýchlu a útočnú hru .”

Mladší mini žiaci U11

(5×5)1.BK Michalovce – BKM Iskra Poprad 40:55                                                Body: Dutko 31, Volanský 8, Ivanko 8, Kŕč 4, Ife 2, Kaľavský 2

(3×3) 1.BK Michalovce – BKM Iskra Poprad 4:16

Miloš Ivan (tréner družstva) “Do každého zápasu sa nastupuje za stavu nula : nula. Chlapci si mysleli, že ľahko  vyhráme ale polčasový výsledok po dvoch štvrtinách  21:24 nebol až taký jednoznačný. Zabrali v druhej polovici a zápas vyhrali.”