Víkendové výsledky našich mládežníckych družstiev

0

Juniori U19

BKM Iskra Svit – 1. BK Michalovce 51:55 (25:23)                                                        Body: Suchý 18, Václav 17, Šterbák a Lysak po 5, Belluš 4, Lupták 2

1. BK Michalovce – BKM Iskra Svit 83:56 (40:28)                                                        Body: Luptak 21, Suchý 18, Harabin 10, Šterbák 3, Belluš a Gerec po 2

Starší žiaci U15

BKM Iskra Svit – MBK Victoria Žilina 71:66 (36:51)
Body: Misal 22, Čmil 19 (11 doskokov), Kester 11 (10 doskokov), Horák 10, Rojko 4 (Zimerman 3, Galata 2)
MBK Victoria Žilina – BKM Iskra Svit 45:87 (22:44)
Body : Čmil 23, Misal 18 (9 asistencií), Kester 16, Horák 11, Rojko 6 (Blaško 5, Kolesár, Mackovjak, Palubjak a Valigurský po 2)
Róbert Ištvánik (tréner družstva) “V sobotu sme sa stretli so súperom so Žiliny, s ktorým sme oba doterajšie zápasy vyhrali. Možno aj tento fakt v podvedomí hráčov spôsobil, že sme na začiatok zápasu nastúpili nedostatočne koncentrovaní a viezlo sa to s nami takmer do poslednej štvrtiny. Zle sme riešili útočné situácie, nepadali nám potom ani voľné strely a nefungovala ani tímová obrana. Spamätali sme sa až keď sme cca 12 minút pred koncom zápasu prehrávali v pomere 43:63. Do poslednej štvrtiny sme vybehli maximálne namotiovaní a vyhrali sme ju 25:3, čo nám nakoniec prineslo veľmi potrebné víťazstvo. Dúfam, že pre chlapcov to bola dobrá lekcia a zoberú si z toho do budúcna ponaučenie. Ku cti im slúži, že nerezignovali a dokázali tento zápas v závere skvelou tímovou hrou otočiť.
V nedeľu sme na oplátku vycestovali na odvetu do Žiliny. Tak ako sme v sobotu dobre skončili, tak sme v nedeľu začali. Chalani od začiatku nenechali nič na náhodu a od prvej minúty sme kontrolovali priebeh tohto duelu, keď už po polčase sme vyhrávali 44:22. Na chlapcoch bolo vidieť, že hrajú s chuťou a basketbalom sa bavia o čom svedčí aj náš doterajší rekord v počte asistencií v jednom zápase – 22. Najviac ma na tomto zápase potešilo, že si zahrali všetci hráči a že sme konečne nemali žiaden hluchý úsek a nepoľavili sme v nasadení, ani keď bol rozdiel v skóre vysoký.

Starší žiaci U15 2.liga

1.BK Humenné – BKM Iskra Svit B 48:64 (21:26)                                                        Body: Horák J. 26, Matušek Š. 19,Matušek J. 8, Matulík 4,Šimčák 2,Gradzilla M. 2,Grác 2, Dutko 1

Tydam UPJŠ Košice: BKM Iskra Svit 61:59 (43:21)                                                      Body: Matušek Š. 17 ,Šimčák 13 (3/3 trojky), Matulík 10, Matušek J. 10,Farkaš 9

Michaéla Drobná (trénerka družstva) “Zápas v Humennom mal dva odlišné polčasy. Prvý chlapci hrali, ako keby ešte sedeli vo vlaku. Druhý sa prezentovali kolektívnou hrou s rýchlym protiútokom  a zaslúžene vyhrali. Toto víťazstvo chlapci venujú svojmu spoluhráčovi Leonovi Šikorskému.

Leon , chýbal si nám na zápase. Prajeme ti skoré uzdravenie.
V nedeľu chlapci predviedli, že bojujú až do konca a nevzdávajú sa , ani za nepriaznivého stavu. Ukázali nám svoju novú tvár. 4/4 vyhrali  6:27 a chýbalo ozaj málo , aby vybojovali predĺženie.Posledných 4 min. nedovolili súperovi nič a sami nastrieľali 17 bodov .Bolo vidno spontánnu radosť chlapcov z predvedenej hry , aj keď sme zápas prehrali o 2 body.”

Mladší mini žiaci

(5×5) BKM Iskra Poprad – BK MŠK Kežmarok 22:35 (14:13)                               Body: Ivanko a Dutko po 10, Kester 2

(3×3) BKM Iskra Poprad – BK MŠK Kežmarok 9:11