Víkendové výsledky našich mládežníckych družstiev

0

KADETI U17

BKM Iskra Svit – BBK Bánovce Nad Bebravou 66:67 (42:24)                              Body:Horák a Lysák po 14, Harabín 12, Lelkeš 10, Misal 9, Hurčala 6, Kester 1

BKM Iskra Svit – ŠBK Junior Levice 50:79 (26:40)                                              Body: Brugoš 13, Horák 10, Lysák a Lelkeš po 9, Janček 4, Hurčala a Németh po 2, Harabín 1

Michal Majerčák (tréner družstva) ” V sobotu sme odohrali výborný prvý polčas s družstvom z Bánoviec. Žiaľ v druhom polčase sme nastúpili nekoncentrovaní, súper to využil a vrátil sa do stretnutia. V závere stretnutia sme zbytočne stratili loptu a súper poslednou strelou rozhodol o triumfe. V nedeľu sme prehrali s družstvom Levíc, ktoré je bez prehry. V prvom polčase sme držali ako- tak krok, avšak v druhom sa už ukázala sila súpera, ktorý zaslúžene vyhral.”

ŽIACI U14

RIM Basket Košice : BKM Iskra Svit 44:56 (22:31)                                                    Body: Horák J. 17, Matulík 11, Blaško 7, Matušek J. 6, ,Čmil 4, Šimčák 3, Baláž, Kašela, Enekeš a Zimermann po 2

RIM Basket Košice : BKM Iskra Svit 59:36 (26:9)                                                Body: Zimermann 7, Horák J. 6, Matušek J. 5,Matulík , Faix 4, Farkaš 2, Gradzilla M., Kuzmík a Enekeš po 1

Michaéla Drobná (trénerka družstva)  ” Choroby a zranenia postihli aj naše družstvo.Keďže hráme dve súťaže, vyťaženosť chlapcov je veľmi vysoká a nebol už časový priestor na dohrávku. Preto sme vycestovali do Košic s jedným cieľom, aby sme v tomto stave odohrali oba zápasy aspoň s jedným víťazstvom.Čo sa nám aj podarilo. Chválim chlapcov za nasadenie a obetavosť, viem koľko ich to stálo síl, prekonať nielen súpera, ale nastúpiť a hrať aj keď sa cítite veľmi zle.
Prvý zápas sme mali celý čas pod kontrolou , druhý sa z našej strany len dohrával.”

STARŠÍ MINI ŽIACI U12

BKM Iskra Poprad – 1.BK Michalovce 14:65 (12:35)                                            Body: Ivanko 8, Misal 4, Bambúch 2

BKM Iskra Poprad – 1.BK Michalovce 15:57 (11:20)                                                Body: Misal 7, Kester 4, Ivanko a Soska po 2

Róbert Ištvánik (tréner družstva) ”Cez víkend sme odohrali ďalšie dva zápasy proti chlapcom z Michaloviec. Predčili nás technicky a najmä fyzicky a hoci sme oba zápasy prehrali dosť vysokým rozdielom, chlapcom nemôžem za ich nasadenie a bojovnosť absolútne nič vyčítať. Vieme, že musíme naďalej na každom tréningu tvrdo pracovať a naša hra sa bude postupne zlepšovať. ”

Program nasledujúcich domácich zápasov:

STARŠÍ ŽIACI U15                                                                                                  Sobota 23.3.2019 o 12:00 v Iskra aréne BKM Iskra Svit – MBK Victoria Žilina

JUNIORI U19                                                                                                          Sobota 23.3.2019 o 14:00 v Iskra aréne BKM Iskra Svit – 1.BK Michalovce