Víkendové výsledky našich mládežníckych družstiev

0

Juniori U19

ŠBK Junior Levice : BKM Iskra Svit 125:46 (65:27)                                                  Body: Krolák 14, Václav 12, Suchý 10, Harabín 9, Belluš 1

ŠKP BBC Banská Bystrica : BKM Iskra Svit 97:45 (41:27)                                          Body:Lysák 11, Václav 9, Belluš a Lupták po 6, Gerec a Harabín po 5, Šterbák 3

Starší žiaci U15

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BKM Iskra Svit 51 : 65 (20:25)                          Body: Misál 24, Kester 20, Rojko 6, Horák 5, Čmil, Galata a Šimšaj po 3, Pavlovič 1

Abovia 96 Košice – BKM Iskra Svit 75 : 81 (22:40)                                                    Body: Misál 28, Kester 15, Horák 12, Rojko 9, Čmil 7, Blaško 6, Mackovjak a Kolesrá po 2

Róbert Ištvánik (tréner družstva) “Cez víkend sme odohrali prvé zápasy v nadstavbovej časti v skupine o 1. až 8. miesto.
V sobotu sme sa predstavili na palubovke Spišskej Novej Vsi. Zo začiatku zápasu sme sa trochu trápili v útoku a aj v obrane, kde sme málo komunikovali. Postupom času sa naša hra zlepšovala, na začiatku tretej štvrtiny sme si vybudovali 10 bodový náskok, ktorý sme potom až do konca zápasu kontrolovali. Teší ma, že si                                                                 zahrali všetci hráči.”                                      Róbert Ištvánik (tréner družstva) “V nedeľu sme cestovali do Košíc, kde sme si zmerali sily s našim tradičným rivalom Aboviou. Do zápasu sme tento krát vstúpili presne tak, ako sme sa dohodli. V úroke sme si výborne posúvali loptu, z čoho rezultovali voľné strely, chlapci sa chytili a hrali s ľahkosťou. O dobrej obrane svedčí iba 22 inkasovaných bodov v prvom polčase. Do druhého polčasu sme nastúpili nekoncentrovaní, čo súper využil, dostal sa do laufu a my sme sa začali trápiť. Našťastie, spamätali sme sa dostatočne skoro na to, aby sme nepriaznivé skóre cca 5 min pred koncom otočili a z Košíc si vezieme cennú výhru. Podvedomé podcenenie na začiatku tretej štvrtiny musí byť pre nás veľkou výstrahou do budúcna, že ak vyhrávame v polčase o 18 bodov, tak to zďaleka neznamená automatickú výhru.                                                                                                                    Najviac ma na tomto víkende potešilo, že sme sa dokázali popasovať aj so zdravotnými problémami, ktoré nás posledný čas trochu trápia a všetci hráči, ktorí boli k dispozícii  prispeli svojou čiastkou k tomu, aby sme tieto zápasy dokázali vyhrať.”

2.liga Starší žiaci U 15

TYDAM UPJŠ Košice : BKM ISKRA Svit 69:64 (35:31)                                               Body : Šikorský 27, Horák Š. 15, Matulík 8, Šimčák, Matušek J. 5, Kuzmík a Farkaš po 2, Gradzilla 1

TYDAM UPJŠ Košice : BKM ISKRA Svit 44:58 (17:32)                                               Body : Šikorský 18, Matulík 14, Horák Š.11, Matušek 10, Farkaš a Enekeš  po 2, Šimčák 1

Michaéla Drobná (trénerka družstva)  “Chlapci v oboch zápasoch naberali skúsenosti.Hra Tydamu ich donútila reagovať na situácie , ktoré vo svojej kategórii ešte nemusia riešiť.S zónovou obranou sa stretli prvý krát. Som rada, že rozumnou hrou sa dokázali presadiť. Pochvalu si zaslúžia hlavne za nasadenie v obrane.

Mladší mini žiaci U11

ŠBK Galaxy Košice ,,orange” – BKM Iskra Svit  65:32 (36:13)                              Body: Dutko 16, Ivanko 9, Baran 4, Ondruš 4, Voľanský 1

Miloš Ivan (tréner družstva) “ Naše družstvo sa ešte len tvorí, to ale neospravedlňuje hlavne druhú štvrtinu, v ktorej sme dostali veľa bodov z rýchlych protiútokov. Máme ešte pred sebou veľa práce.”

Program nasledujúcich domácich zápasov:

STARŠÍ MINI ŽIACI U12                                                                                          Sobota 16.2.2019 o 10:00 a 11:30 v Iskra aréne BKM Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

MLADŠÍ ŽIACI U13                                                                                                        Streda 20.2.2019 o 12:30 a 14:00 v Iskra aréne BKM Iskra Svit – Basketbal Bardejov