Vučičevič uspel na skúške, stal sa ďalšou posilou Svitu

0

Káder Iskry Svit sa napokon ešte v príprave na nový ročník rozšíril o ďalšie meno. Do tímu trénera Michala Madzina pribudol po úspešnej skúške 28-ročný srbský krídelník Goran Vučičevič.

Srbský basketbalista prišiel pod Tatry v septembri, za „medvede“ odohral celkovo šesť zápasov, po ktorých sa vedenie klubu rozhodlo zmeniť jeho skúšku na trvalý kontrakt. Na tripe po Česku a Rakúsku mal Vučičevič priemer 11,3 bodu na zápas, na Baťovom pohári, kde Iskra skončila na treťom mieste, sa priemer dokonca navýšil na 12,3 bodu. „Goran uspel u nás na skúške, absolvoval s nami dva prípravné turnaje a svojim prístupom, nasadením a basketbalovými schopnosťami v tréningovom procese, nás presvedčil. Dôležité je aj to, že do družstva zapadol charakterovo aj mimo ihriska,“ vyjadril sa na jeho adresu kormidelník Svitu.

Vučičevič strávil väčšinu svojej basketbalovej kariéry v domácom KK Mladosť Čačak, ale má za sebou aj niektoré zaujímavé zastávky. V gréckom PAOK Thessaloniki si vyskúšal pôsobenie v Európskom pohári (Eurocup), veľmi solídne čísla mal v Bosne a Hercegovine, kde hral za KK Radnik BN Basket Bijeljina a v Španielsku pôsobil v C.B. Torrons Vicens L’Hospitalet. Pred príchodom do Svitu pôsobil v Čiernej Hore, konkrétne za tím KK Ibar Rozaje, ktorý bol tiež súčasťou Balkánskej ligy.

Highlighty novej posily Svitu:

Foto: Daniel Faix