Saša bude obliekať náš dres aj v nasledujúcej sezóne

0

Iskra si udržala služby minuloročného MVP základnej časti Sašu Avramoviča

Vedenie Iskra Svit si udržalo do ďalšej sezóny jednu z opôr z predchádzajúceho ročníka. Žlto-modrý dres totiž bude aj naďalej obliekať MVP základnej časti Saša Avramovič.

Dvadsaťpäťročný srbský basketbalista bol jednou z najvýraznejších osobností sezóny 2017/2018. Pod vedením trénera Michala Madzina zaznamenal výrazný výkonnostný progres, ktorý sa vo veľkej miere prejavil aj na číslach. Avramovič bol často kľúčovým hráčom na ceste za víťazstvami. Aj s jeho prispením mala Iskra po dlhšej odmlke na dosah medailu. Rozohrávač Svitu napokon zasiahol do 39 zápasov, v ktorých si priemerne pripísal na svoje konto 21,4 bodu, 5,1 doskoku, 3,0 asistencie a 1,4 zisku.

Práve tieto čísla mu vyniesli ocenenie najužitočnejšieho hráča základnej časti a tiež zaradenie do All Star tímu. Zotrvanie Avramoviča je tak dobrou správou pri budovaní nového tímu. „Sme radi, že sme sa dohodli s hráčom, ktorý tu bol. Chceme, aby bol tím čo najviac stabilný a s čo najmenším počtom zmien. V tejto fáze to je pre nás dôležité, keďže bol Avramovič jednoznačným lídrom nášho tímu v predchádzajúcej sezóne,“ vyjadril sa prezident klubu Ján Drobný.

Spolu s ním pokračuje pod Tatrami aj slovenská štvorica Maurizio Galata, Marek Ivan, Tomáš Gajan a Martin Bizub. Na trénerskej lavičke zostáva Michal Madzin.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Daniel Faix