Dres Svitu si po viac ako ročnej pauze opäť oblečie Filip Dratva

0

Dres Svitu si po viac ako ročnej pauze opäť oblečie Filip Dratva

Vedenie Iskra Svit sa postaralo o ďalšie doplnenie hráčskeho kádra. Do známeho prostredia sa vracia 25-ročný krídelník Filip Dratva.

Bývalý člen reprezentačného tímu do 20 rokov strávil v meste pod Tatrami väčšinu svojej basketbalovej kariéry. Pred sezónou 2016/2017 sa však rozhodol akceptovať ponuku KB Košice. V drese „býkov“ sa napokon tešil zo zisku Slovenského pohára a z bronzu v Eurovia SBL. Aktuálny ročník rozbiehal Dratva v MBK Handlová, celkovo zasiahol do 16 duelov. Priemerne si do štatistík zapísal 3,9 bodu a 1,6 doskoku. Vedenie „Baníka“ sa s ním rozlúčilo len pred niekoľkými dňami, dôvodom k ukončeniu spolupráce bola nedostatočná minutáž v tíme tréner Dušana Kasuma.

„Myslím si, že žiaden hráč nechce meniť pôsobisko počas sezóny, ale to sa v športe niekedy stáva. Vedeniu Handlovej ďakujem za korektné jednanie. Z návratu domov mám veľkú radosť, idem totiž do známeho prostredia. Teším sa na spoluprácu,“ uviedla staronová posila Svitu. Krídelník Iskry si môže odkrútiť svoj debut už v stredu pred domácimi priaznivcami, súperom bude jeho bývalý zamestnávateľ – Handlová.

Foto: Daniel Faix