Do Svitu prichádza Ivelja, v tíme zostáva Avramovič

0

Iskra Svit rozšírila svoju súpisku na sezónu 2017/2018 o ďalšie dve mená. V drese „podtatrancov“ zostáva 24-ročný srbský rozohrávač Saša Avramovič, z konkurenčného KB Košice angažovali jeho 29-ročného krajana Vladimira Ivelju.
Ivelja je známou tvárou slovenských paluboviek, v predchádzajúcej sezóne totiž pôsobil v drese KB Košice. Za „býkov“ odohral 45 stretnutí s priemerom 9,2 bodu, 3,4 doskoku a 1,4 asistencie. Klubu dopomohol svojimi výkonmi k zisku Eurovia Slovenského pohára a k tretiemu miestu v Eurovia SBL. Medzi silné stránky srbského pivota patrí tvrdosť v defenzíve a tiež dobrá streľba za tri body. Vo Svite sa stretne so svojim minuloročným spoluhráčom Mauriziom Galatom.
Pre Avramoviča to bude tretia sezóna na Slovensku, druhá v drese Iskry. Srbský rozohrávač sa k tímu pripojil len na začiatku februára, ale jeho dopad na herný prejav tímu bol okamžitý. V sezóne 2016/2017 odohral 17 zápasov, priemerne mu do štatistík pribudlo 15,8 bodu, 4,9 doskoku, 2,3 asistencie a 1,7 zisku.
Vedenie klubu zároveň oznámilo, že aj naďalej počíta so službami trénera Michala Madzina. Tridsaťjedenročný kormidelník zažil v predchádzajúcom roku premiéru v rámci najvyššej súťaže, s mladým družstvom Svitu dokráčal k šiestemu miestu a k semifinále na Eurovia Slovenskom pohári. Hlavne v domácom prostredí boli „podtatranci“ nepríjemným súperom pre každý tím súťaže. S Madzinom chcú vo Svite nadviazať na úvodný ročník koncepcie dávania príležitosti odchovancov klubu, respektíve mladým slovenským hráčom.