Lošonský ostáva , prichádza Galata

0

Svit aj naďalej počítať s Lošonským, novou tvárou v tíme je Maurizio Galata
Do skladania tímu sa pustili už aj činovníci v basketbalovom klube Iskra Svit. Dobrou správou pre fanúšikov „podtatrancov“ je, že aj naďalej uvidia v ich drese 28-ročného krídelníka Pavla Lošonského.

Novou tvárou v tíme je 24-ročný pivot Maurizio Galata z KB Košice.
Lošonský sa vrátil vo februári na slovenské palubovky po takmer trojročnej pauze, keď si vyskúšal pôsobenie v Anglicku a Francúzsku. V drese Iskry herne ožil, takmer okamžitej zapadol do koncepcie trénera Michala Madzina. Herná pohoda sa prejavila aj na jeho štatistikách, celkovo zasiahol v predchádzajúcom ročníku do 17 stretnutí s priemerom 13,8 bodu, 8,1 doskoku a 1,2 asistencie na zápas. Slovenský reprezentant si svojimi výkonmi vyslúžil ocenenie pre najlepšieho domáceho hráča za mesiac február.
Druhou posilou pre nový ročník je 24-ročný Maurizio Galata. Aj on si zahral v reprezentácii, slovenský dres nosil vo viacerých kategóriách. Do klubu prichádza z konkurenčných Košíc. Za „býkov“ zasiahol do 33 duelov, priemerne si do štatistík zapísal 3,9 bodu a 2,5 doskoku. V predchádzajúcej sezóne zakončil účinkovanie s tímom ziskom bronzu.
Súpiska Svitu aktuálne číta už šesť mien, okrem Lošonského zostáva pod Tatrami aj trojica Samuel Kubaský, Tomáš Gajan a Martin Bizub. Posilami sú zatiaľ Galata a Marek Ivan z českého Nymburku.