Predstavujeme rozohrávača Cardella McFarlanda

0

Basketbalový klub BK Iskra Svit obsadil kľúčový post rozohrávača. Z anglického Bristol Academy Flyers prichádza na Slovensko 28-ročný Američan Cardell McFarland.

Vedenie Svitu sa rozhodlo postaviť tím na vyváženom mixe mladíkov a skúsených hráčov. K sedmičke Slovákov sa ako prvý pripojil navrátilec Saša Jankovč, teraz získal podtatranský klub 28-ročného McFarland s bohatými skúsenosťami z európskeho basketbalu.

Absolvent Kentucky Wesleyan College zaujal už na univerzite stabilnými výkonmi, ktoré mu vyniesli dvakrát miesto v konferenčnom All Stars tíme. Následne sa rozhodol zamieriť do Európy, vyskúšal rumunskú, nemeckú, ale aj austrálsku ligu. V drvivej väčšine tímov patril k ťahúňom tímu, v sezóne 2013/2014 bol v Nördlingene druhým najlepším strelcom a asistujúcim hráčom druhej najvyššej nemeckej súťaže. Pôsobivé výkony predviedol aj v sezóne 2015/2016, keď obliekal dres anglického Bristol Academy Flyers. V drese „letcov“ si McFarland pripísal počas 24 zápasov v priemere 17,6 bodu, 3,8 doskoku, 4,8 asistencie (3. miesto v rámci súťaže) na zápas, pri vyše 32% úspešnosti streľbe za tri body. Tieto štatistiky mu vynieslo miesto medzi najlepšími hráči sezóny.