Zo Spišskej dôležité víťazstvo

0

Spišskú Novú Ves sme dnes porazili 81:76 a aj keď sa toto víťazstvo nerodilo ľahko, je dôležité pre našu pozíciu v tabuľke pred play-off.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Iskra Svit 76:81 (7:23,21:26,22:12,26:20)

Spišská N.V.: Lenárt 21, Hovaňák 14, Dolník 8, Kovalík 6, Antoni 4 (Hrabčák 17, Osvald 5, Majerčák 1, Babik 0, Krajňák 0, Kramár 0, Petrek 0, Smik 0)

Svit: Božovič 26, Bradley 23, Umipig 13, Young 12, Pipíška 2 (Adenekan 3, Jenkins 2, Belavý 0, Dratva 0, Findura 0, Gajdoš 0, Skvašik 0)

TH: 19/24 – 20/24, Trojky: 7 – 7, Fauly: 23 – 23

Rozhodovali: Gabara – Sirocký – Gacík

Povedali po zápase:

Peter Pipíška: „Veľmi zvláštny zápas… V prvom polčase sme hrali to, čo sme si predtým povedali. Vedeli sme, že domáci budú nabudení po výbornom výkone proti Leviciam a od prvých minút sme im dali pocítiť, kto je tu favoritom. Viedli sme už aj o 20 bodov, ale potom sme sa uspokojili. Do druhého polčasu sme vstúpili nekoncentrovane. Spišiaci sa chytili niekoľkými strelami a v závere bola z toho dráma. Keď domáci znížili na rozdiel dvoch bodov, bol som nervózny. Záver sme riešili cez fauly, lebo sme nechceli, aby nám Spišiaci strelili trojku. Toto víťazstvo je pre nás z hľadiska postavenia v tabuľke pred Karlovkou významné.“