V semifinále Slovenského pohára aj s novou posilou

0

Naši hráči po skvelom výkone v piatkovom zápase proti Komárnu postúpili do semifinále Slovenského pohára.

Vyhrali sme presvedčivo 88:72 a dnes o 15:00 nastúpime v Prievidzi proti Interu Bratislava. Premiérovo sa dnes v našom drese predstaví nová posila, 31 ročný skúsený americký rozohrávač Brandon Jenkins.  

Jenkins je vysoký 189 cm a už dlho brázdi európske basketbalové palubovky. Jeho kariéra začínala na univerzite Louisville, s ktorou sa v sezóne 2004/2005 dokonca prebojoval do Final Four NCAA turnaja. Po ukončení štúdia na univerzite začínal s profesionálnou kariérou v Nemecku, postupne sa na tri sezóny usadil v cyperskej lige a následne s menšou prestávkou pôsobil rovnakú dobu vo švajčiarskej lige. O jeho kvalitách svedčia aj ocenenia, v sezóne 2009/10 sa ocitol v najlepšom tíme celej cyperskej ligy a dva roky po sebe ho zaradili medzi najlepších hráčov švajčiarskej ligy.

Naposledy hral na Novom Zélande, konkrétne v tíme Telecom Business Hub Jets. V jeho drese dosahoval priemerne 12.4 bodu, 4.4 doskoku, 5.5 asistencie (5. najlepší v rámci ligy) a 1.7 zisku (4. najlepší v rámci ligy).  Pre portál basketliga.sk Brandon po zápase s Komárnom povedal: „Teším sa na svoje pôsobenie na Slovensku. Myslím si, že viem svojimi schopnosťami na rozohrávačskom poste dosť pomôcť tímu. Tím som mohol už mohol vidieť, veľmi sa mi páči, čo potvrdilo víťazstvo nad silným Komárnom. Ponuku zo Svitu som prijal, pretože som už chcel hrať. Mal som niekoľko ponúk z rôznych tímov, ale nakoniec sme sa nedohodli. Táto sa ukázala ako dobrá, chopil som sa šance, keďže milujem basketbal.“

Semifinále Slovenského pohára začína už dnes o 15:00 v Prievidzi a on-line ho môžete sledovať na:

  1. HUSTE.TV
  2. FIBA LIVE STATS

 

Aktualizované 17:00

Po vyrovnanom zápase, bojovnom výkone a zranení Umipiga prehrávame zápas o finále 72:80 (Božovič 15, Young 11, Bradley 11).